خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/26 15:14:58
سرویس فرهنگی
تجری پاسخ داد:

سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله‌زده چه تغییر می‌کند؟

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس درباره سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله زده در کنکور سراسری سال ۹۷ خبرهای جدیدی ارائه داد.
سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله‌زده چه تغییر می‌کند؟ نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس درباره سهمیه کنکور دانش آموزان زلزله زده در کنکور سراسری سال 97 خبرهای جدیدی ارائه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105222037679.jpg سهمیه,کنکور,دانش,آموزان,زلزله‌زده,چه,تغییر,می‌کند؟ Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتدرباره وضعیت تحصیلی دانش آموزان زلزله زده، گفت: با توجه به برگزاری اردوهای بسیار مفیدی که آموزش و پرورش برای دانش آموزان کنکوری زلزله زده در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار کرد، تلاش شد که ضعف تحصیلی این دانش آموزان با برگزاری این اردوهای مفید جبران شود.

نماینده مردم سرپل ذهاب ، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اردوها با اسفاده از ظرفیت خیرین برگزار شد، افزود: این اردوها و برنامه‌هایی که آموزش و پرورش در استان کرمانشاه برای ارتقای روحیه دانش آموزان انجام شد، بسیار تأثیرگذار بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم و جالب آموزش و پروش در روزهای ابتدایی زلزله آموزش‌های الکترونیک به دانش آموزان بود که از طریق توزیع تبلت‌های به روز به دانش آموزان آموزش‌های برخط و به روز به دانش آموزان داده شد.

تجری توزیع بسته‌های آموزشی از سوی وزارت آموزش و پرورش و حضور اساتید زبده در مناطق زلزله زده را یکی دیگر از اقدامات تأثیرگذار آموزش و پرورش در مناطق زلزله زده برشمرد و افزود: با توجه به تخریب بالای مدارس مناطق زلزله‌زده، بازسازی مدارس در مرحله مناسبی قرار دارد و با توجه به حضور مداوم وزرا و استفاده از ظرفیت خیرین اقدامات بسیار مناسبی در سطح استان انجام شده است.

تجری درباره سهمیه اختصاص سهمیه کنکور به دانش آموزان زلزله‌زده، توضیح داد: سهمیه‌ای که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شد، اختصاص 5 درصد از ظرفیت صندلی‌های استان کرمانشاه به دانش آموزان زلزله زده جدای از پذیرفته شدگان در حالت عادی است.

وی ادامه داد: البته با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان سنجش پیشنهاد داده شده است که این 5 درصد به استان‌های مجاور استان کرمانشاه نیز تعمیم داده شود تا دانش آموزان کرمانشاهی امکان پذیرفته شدن در رشته‌های مناسب را داشته باشند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس در پایان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه سیدمحمد بطحایی وزیر و مجتبی زینی‌وند مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش منطقه 2 تهران قدردانی ویژه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet