آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

تغییر نگرش نمایندگان به مسائل کشور با استانی شدن انتخابات/تشکیل مجلس‌نخبگان یا دو مجلسی راهکار برون‌رفت از وضعیت فعلی است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات مجلس نگرش منطقه ای نمایندگان به مسائل را تغییر می دهد اما ظاهرا مورد موافقت شورای نگهبان قرار نمی گیرد.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:08
تغییر نگرش نمایندگان به مسائل کشور با استانی شدن انتخابات/تشکیل مجلس‌نخبگان یا دو مجلسی راهکار برون‌رفت از وضعیت فعلی است عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات مجلس نگرش منطقه ای نمایندگان به مسائل را تغییر می دهد اما ظاهرا مورد موافقت شورای نگهبان قرار نمی گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg تغییر,نگرش,نمایندگان,به,مسائل,کشور,با,استانی,شدن,انتخابات/تشکیل,مجلس‌نخبگان,یا,دو,مجلسی,راهکار,برون‌رفت,از,وضعیت,فعلی,است Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ارزیابی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: موضوع استانی شدن انتخابات ظاهرا مورد موافقت شورای نگهبان قرار نمی گیرد زیرا عباراتی که در اصول متعدد قانون اساسی در مورد نمایندگی مجلس است، تاکید بر انتخاب شدن از حوزه انتخابیه دارد لذا اگر انتخابات استانی یا حزبی شود در روند قانون خلل ایجاد می شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در این زمینه اظهار کرد: باید یادآور شد که قانونگذاری، نظارت بر حسن اجرای قانون و البته شان نمایندگی مردم 3 شأن نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات در مجلس هشتم نیز مطرح شد، ادامه داد: بر این اساس حتی برای اینکه نظر شورای نگهبان جلب  شود مطرح شد که فرد حداقل باید 20 درصد از حوزه انتخابیه نیز رای داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه برخی نمایندگان در حال پیگیری موضوع مذکور هستند و امیدواریم به نتیجه برسد، تصریح کرد: باید اذعان کرد وضعیت کنونی در مجلس مطلوب نیست زیرا نمایندگان بخشی و حوزه انتخابیه ای فکر می کنند و حتی خیلی از افراد بخاطر امور حوزه انتخابیه مجبور هستند در مقابل وزراء سکوت کنند که حق یک ملت از بین می رود.

ابطحی در خصوص تشکیل پارلمانی حزبی نیز گفت: شیوه انتخابات پارلمانی مورد قبول نیست؛ اگر بخواهیم پارلمان به سبک غربی داشته باشیم، حزب جزیی از لوازم آن است اما پارلمان را به عاریه گرفته ایم و حزب که باید جزیی از باشد را رها کرده ایم لذا الان مشکل داریم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظرم باید مجلس نخبگان در هر رشته ای مثلا مهندسی و غیره داشته باشیم یا حداقل دو مجلسی شویم که این مهم به تغییر قانون اساسی نیاز دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000