هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزایی تشریح کرد

انتخابات پارلمان عراق چه درس هایی داشت؟ / در شیوه برخورد با عراق بازنگری کنیم

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ایران باید هوشمندانه در قبال عراق عمل کند و در شیوه برخورد با عراق بازنگری کنیم.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 18:30
انتخابات پارلمان عراق چه درس هایی داشت؟ / در شیوه برخورد با عراق بازنگری کنیم عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ایران باید هوشمندانه در قبال عراق عمل کند و در شیوه برخورد با عراق بازنگری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101457892998.jpg انتخابات,پارلمان,عراق,چه,درس,هایی,داشت؟,/,در,شیوه,برخورد,با,عراق,بازنگری,کنیم Icana

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن ارزیابی از انتخابات پارلمان عراق، اظهار داشت: حزب سائرون منتسب به مقتدی صدر که رتبه اول انتخابات پالمان این کشور را به دست آورده، اشتراکاتی با جمهوری اسلامی ایران دارند ولی نگاه‌های خاص خود را نیز دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات پارلمان عراق به صورت دموکراتیک برگزار شده ولی در واقع هیچ گروهی اکثریت کرسی‌های پارلمان را ندارد و دولت آینده عراق ائتلافی خواهد بود، بیان کرد: در کشورهای جهان سوم از آنجایی که صبر و تحمل فردی و تشکیلاتی پایین است دولت‌های ائتلافی، دولت های با ثباتی نیستند.

وی افزود: دولتی که در عراق از دل این معادلات سیاسی در انتخابات خارج می‌شود، دولت مقتدری نخواهد بود.

میرزایی ادامه داد: انتخابات پارلمان عراق نتایج غیر منتظره‌ای را رقم زده، زیرا نظر سنجی‌ها نشان می‌داد که حیدرالعبادی و گروه نصر جلوتر هستند ولی نتایج امروز نشان می‌دهد که گروه سائرون منتسب به مقتدی صدر اول می‌شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درسی که انتخابات پارلمان عراق برای ما دارد این است که آقای حیدرالعبادی در زمان مسئولیت خود اقدامات خوبی انجاد داد که از جمله آن‌ها می‌توان به شکست دادن داعش و آغاز مبارزه با فساد اشاره کرد، گفت: ولی از آنجایی که وضعیت اقتصادی مردم خوب نبود، نتایج انتخابات اخیر اینگونه رقم خورد.

وی با بیان اینکه شعاری در ایام انتخابات پارلمان عراق از سوی نمایندگان مرجعیت شیعه در نجف و کربلا مطرح شد مبنی بر اینکه "آزموده را آزمودن خطاست"، افزود: منظور این بود که مردم مسئولانی که عملکرد بدی داشته و درگیر فساد بوده‌اند را انتخاب نکنند و همین امر سبب شد که مسئولان فعلی رای اول را کسب نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات عراق در فضای سیاسی آرامی برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران محور تقابل گروه‌ها نبوده و همین امر زمینه مساعدی را فراهم می کند تا ایران ارتباطات خوبی با عراق در آینده داشته باشد، گفت: ایران باید هوشمندانه در قبال عراق عمل کند و در شیوه برخورد با عراق بازنگری کنیم ./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000