هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حضرتی:

عربستان میدان مانور وسیعی در عراق ندارد/ سیاست‌های ایران در قبال عراق عاقلانه بوده است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: میدان مانور وسیعی پیش روی عربستان نیست تا بتواند در آینده عراق بازی تاثیرگذاری را آغاز کند.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 15:30
عربستان میدان مانور وسیعی در عراق ندارد/ سیاست‌های ایران در قبال عراق عاقلانه بوده است عضو فراکسیون امید مجلس گفت: میدان مانور وسیعی پیش روی عربستان نیست تا بتواند در آینده عراق بازی تاثیرگذاری را آغاز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100776956177.jpg عربستان,میدان,مانور,وسیعی,در,عراق,ندارد/,سیاست‌های,ایران,در,قبال,عراق,عاقلانه,بوده,است Icana

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انتخابات پارلمان عراق، اظهار داشت: مقتدی صدر بازی‌های مختلفی با ایران، کُردها، کمونیست‌ها و ناسیونالیست‌های عرب دارد و میدان مانور وسیعی پیش روی عربستان نیست تا بتواند در آینده عراق بازی تاثیرگذاری را آغاز کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عربستان ممکن است به صورت موردی و در یک مقطع خاص، صرفا برخی افراد را تحت تاثیر بگذارد ولی اوضاع کلان عراق از جهات مختلف با ایران ضدیتی ندارد و جمهوری اسلامی ایران در عراق ارتباطات و همکاری‌های مختلفی دارد.

وی افزود: ایران با مراجع، سیاسیون، کُردها و اهل سنت حاضر در عراق ارتباطات خوبی دارد و می توان گفت ایران در عراق عاقلانه حرکت کرده و خود را به یک حزب و دسته خاصی منحصر نکرده است.

حضرتی با بیان اینکه ایران با همه بازیگران موثر در عراق ارتباط تنگاتنگی دارد، ادامه داد: ایران همچنان با عراق ارتباط نزدیکی دارد و این کشور همچنان همسایه خوبی برای ایران خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حشد الشعبی در حضور اولین حضور انتخاباتی، رتبه خوبی را به دست آورده است، گفت: همه گروه‌ها در مجلس کرسی دارند و احتمالا برخی گروه‌ها با یکدیگر ائتلاف خواهند کرد و دولتی را تشکیل می‌دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط