ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/26 15:00:00
سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حذف دلار از جریان صدور ویزا چه منافعی را به دنبال دارد؟

جمالی نوبندگانی معتقد است باید خیلی زودتر از این‌ها برای حذف دلار از جریان صدور ویزا اقدام می‌شد.
حذف دلار از جریان صدور ویزا چه منافعی را به دنبال دارد؟ جمالی نوبندگانی معتقد است باید خیلی زودتر از این‌ها برای حذف دلار از جریان صدور ویزا اقدام می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602100510109309.jpg حذف,دلار,از,جریان,صدور,ویزا,چه,منافعی,را,به,دنبال,دارد؟ Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش وزارت امور خارجه و بانک مرکزی برای رایزنی با سفارتخانه‌های خارجی جهت صدور ویزا با پرداخت واحد پول ایران به جای دلار گفت: بسیاری از کشورها در حال جداسازی راه خود از دلار هستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کشورها دیگر تمایلی ندارند با استفاده از ارز دلار اقدام به معاملات خود کنند چرا که این ارز پشتوانه خود را از دست داده و آمریکایی ها هرگاه کسری می آورند اقدام به چاپ دلار می کنند.

وی ادامه داد: امروز آمریکا به دنبال تحریم اولیه برخی کشورها و تحریم ثانویه برای کشورهایی است که با کشورهای مورد تحریم همکاری می کنند که این موضوع کشورها را معذب کرده است و استقلال آنها را گرفته است.

جمالی نوبندگانی همچنین اظهار داشت: از سوی دیگر سیستم مالی دنیا نیز در دست آمریکایی ها بوده و آنها نفوذ زیادی در بخش های مالی و شرکت های بزرگ دارند که باعث ایجاد اشکال در حوزه اقتصاد بین الملل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه بیان کرد: اکنون کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که همواره تحریم بوده باید از ظرفیت حذف دلار برای صدور ویزا استفاده کرده و ریال را جایگزین آن کند، برای مثال ما زوار ایرانی و عراقی تردد زیادی میان کشورها دارند که می توانند ارز دلار را برای صدور ویزا میان خود حذف کنند که باعث حفظ منابع می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشور مقصد نیز باید موضوع حذف دلار را بپذیرد، خاطرنشان کرد: شاید تا کنون احساس نیاز به حذف دلار نمی شد و فشاری وارد نیامده بود که دلار از ماجرای صدور ویزا حذف شود اما با این حال باید زودتر از این تدبیر می شد لذا اگر دو طرف بپذیرند مشکل خاصی برای تغییر ارز برای صدور ویزا وجود ندارد./

گفت و گو از محمود اکبری کیا

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet