هدر موبایل
1397/02/26 07:00:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

سکوت تاسف بار سازمان همکاری های اسلامی در قبال انتقال سفارت آمریکا / واشنگتن به دنبال انتقال کامل پایتخت اسرائیل است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با انتقال سفارت خود به قدس به دنبال کلید زدن انتقال پایتخت اسرائیل هستند.
سکوت تاسف بار سازمان همکاری های اسلامی در قبال انتقال سفارت آمریکا / واشنگتن به دنبال انتقال کامل پایتخت اسرائیل است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با انتقال سفارت خود به قدس به دنبال کلید زدن انتقال پایتخت اسرائیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108698096349.jpg سکوت,تاسف,بار,سازمان,همکاری,های,اسلامی,در,قبال,انتقال,سفارت,آمریکا,/,واشنگتن,به,دنبال,انتقال,کامل,پایتخت,اسرائیل,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس همزمان با روز نکبت گفت: آمریکا دقیقا زمانی اقدام به انتقال سفارت خود کرد که کشورهای منطقه هر کدام به نوعی درگیر مسأله ای بودند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همزمان با این اتفاق سوریه در خط مقدم جبهه درگیر و عراق لبنان نیز درگیر انتخابات و تشکیل دولت جدید هستند، در این بین عربستان هم همکار آنها بوده و اردن هم با رژیم صهیونیستی ارتباط دارد و مصر نیز از صحنه خارج شده است؛ از سوی دیگر دو کشور حاشیه خلیج فارس نیز با نتانیاهو دیدار داشته اند لذا شرایط به گونه ای است که هیچ کشور اسلامی واکنشی در این خصوص نشان نداد.

وی افزود: پیش از این در چنین زمان هایی حداقل واکنشی از سوی سازمان کنفرانس اسلامی نشان داده می شد اما این بار همین واکنش را هم نداشتیم چرا که این سازمان نیز تحت نفوذ عربستان است.

جمالی نوبندگانی فقط در ادامه با بیان اینکه در میان کشورهای اسلامی تنها جمهوری اسلامی ایران بود که کمیته اضطراری با حضور 22 کشور اسلامی تشکیل داد، اظهار کرد: در شرایطی که همه کشورهای به نوعی درگیر بودند، آمریکا در سالروز یوم النکبه این اقدام را انجام داد و هیچ کشوری اعتراض نکرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: رژیم صهیونیستی نیز از فرصت استفاده کرده و با حمله به راهپیمایی های مسالمت آمیز فلسطینیان بیش از 60 نفر را شهید و بیش از 2 هزار تن دیگر را مجروح کرد و باز هم کسی صدایش در نیامد و محمود عباس نیز صرفا سه روز عزای عمومی اعلام کرد که آن نیز به زودی فراموش می شود.

وی افزود: اکنون مشخص شد چرا قصد دارند عراق و سوریه تجزیه شود چرا که آنها به عهدنامه های سازمان ملل هم پایبند نیستند چه رسد به توافقنامه هایی که در مادرید و اسلو با گروه های فلسطینی بسته شد و همواره آنها فریب خوردند چرا که تا کنون هیچ صحبتی نیز درباره آوارگان نشده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام آمریکا مقدمه ای برای انتقال پایتخت اسرائیل بود که بعید نیست به زودی کلید بخورد از این رو اقدام آمریکا در روز نکبت برای فلسطین، دو روز نکبت بود./

گفت و گو از محمود اکبری کیا

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet