هدر اصلی
1397/02/29 20:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

۷۸ میلیارد یورو هزینه پناهجویان تا سال ۲۰۲۲ برای دولت آلمان

هفته نامه آلمانی "اشپیگل" به نقل از سندی رسمی در وزرات دارایی این کشور اعلام کرده که وزیر دارایی آلمان تا سال ۲۰۲۲ هزینه پناهجویان را تنها برای دولت مرکزی این کشور ۷۰ میلیارد یورو تعیین کرده است.
۷۸ میلیارد یورو هزینه پناهجویان تا سال ۲۰۲۲ برای دولت آلمان هفته نامه آلمانی "اشپیگل" به نقل از سندی رسمی در وزرات دارایی این کشور اعلام کرده که وزیر دارایی آلمان تا سال ۲۰۲۲ هزینه پناهجویان را تنها برای دولت مرکزی این کشور ۷۰ میلیارد یورو تعیین کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/120167.jpg ۷۸,میلیارد,یورو,هزینه,پناهجویان,تا,سال,۲۰۲۲,برای,دولت,آلمان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هزینه دولت آلمان برای پناهجویان تا سال ۲۰۲۲ میلادی ۷۸ میلیارد یورو تعیین شده است. این مبلغ شامل مخارج مسکن، آموزش زبان آلمانی و جذب پناهجویان در جامعه آلمان است. بیشترین بودجه اما به پیشگیری از مهاجرت اختصاص یافته است.

اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان در این برنامه مالی میان‌مدت تاکید کرده که هشت میلیارد یوروی دیگر نیز قرار است به همین منظور تا سال ۲۰۲۱ میلادی از طرف دولت فدرال به دولت‌های ایالتی این کشور واگذار شود.

اولاف شولتس گفته است که این هزینه‌ای تنها برای دولت فدرال است و هر ایالت آلمان نیز هزینه‌هایی برای این منظور در نظر گرفته‌اند.

به گزارش هفته نامه آلمانی اشپیگل، از بودجه ۷۸ میلیارد یورویی تعیین شده در برنامه مالی آلمان تا سال ۲۰۲۲ میلادی ۳۱ میلیارد یورو خرج مبارزه با مهاجرت در کشورهای مبدا خواهد شد؛ کشورهایی که پناهجویان از آنجا به سوی آلمان می‌‌روند.

وزارت دارایی آلمان ۲۱ میلیارد یورو از این بودجه را صرف امور اجتماعی چون مسکن و آموزش زبان آلمانی پناهجویان تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد کرد. برای جذب پناهجویان در جامعه آلمان نیز ۱۳ میلیارد یورو در نظر گرفته شده است. وزارت دارایی آلمان برای اسکان اولیه پناهجویان و ثبت نام آنها نیز ۲/ ۵ میلیارد یورو اختصاص داده است.

حزب "آلترناتیو برای آلمان" از سیاست پناهجوپذیری آلمان به دادگاه نظارت بر اجرای قانون اساسی این کشور شکایت کرده است. در شکایت‌نامه حزب راست‌گرای "آلترناتیو برای آلمان" آمده است که دولت آلمان در رابطه با سیاست پناهجویی خود حقوق و اختیارات پارلمان این کشور را نقض کرده است.

به گزارش ایسنا، این حزب خواستار آن شده که دادگاه نظارت بر اجرای قانون اساسی اقدام مرکل در بازکردن مرز اتریش به روی پناهجویان در سال ۲۰۱۵ و اخراج نکردن پناهجویان از آلمان را بررسی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet