هدر اصلی
1397/02/29 22:57:21
سرویس استان ها
جعفرپور:

ساخت تالار مرکزی شیراز در حال پی گیری است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از پی گیری مطالبات و نیازهای فرهنگی استان فارس از جمله موضوع ساخت تالار مرکزی شیراز خبر داد.
ساخت تالار مرکزی شیراز در حال پی گیری است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از پی گیری مطالبات و نیازهای فرهنگی استان فارس از جمله موضوع ساخت تالار مرکزی شیراز خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104627592508.jpg ساخت,تالار,مرکزی,شیراز,در,حال,پی,گیری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جمشید جعفرپور، در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با توجه به دوران مدیریت بهزاد مریدی در جایگاه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: به گواه ناظران و کارشناسان فرهنگی و هنری در این دوره تلاش مشکوری و کارنامه درخشانی رقم خورد که کم نظیر است.

نماینده مردم خنج، لارستان و گراش در مجلس شورای اسلامی، در عین حال انتصاب صابر سهرابی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را نمونه ای از بکار گیری نیروهای متعلق به اهل فرهنگ دانست و افزود: باید این روند را در سپردن امور به اهلش به فال نیک گرفت.

جعفرپور خطاب به اصحاب فرهنگ، ادب و هنر عنوان کرد: انتظار از اهالی ادب و هنر این است که هنرمندانه سخن بگویند و به گونه ای جامعه را به سوی تعالی رهنمون سازند.

وی در عین حال، تاکید کرد: مطالبات و نیازهایی استان فارس دارد که موظفیم دنبال کنیم از این رو، موضوع تالار مرکزی شهر شیراز از اولویت های نمایندگان مجلس است در حالیکه در جای جای استان نیاز به کار و کسب بودجه و برنامه ریزی داریم که فارس را متحول سازد.

فرج الله رجبی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین که به میزبانی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد با توجه به گلایه ها از عدم حضور نمایندگان مجلس در آیین روز شیراز به میزبانی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: هرگاه روز شیراز به اصل خویش بازگشت انتظار حمایت داشته باشید.

وی در ادامه استان فارس را نیازمند سند توسعه فرهنگی دانست و افزود: چنانچه این سند را نداشته باشیم تلاش ها منجر به توسعه نمی شود.

رجبی اضافه کرد: شناسایی مسایل اساسی، اهداف بلندمدت و اولویت های کلیدی باید برای این سند پیش بینی شود؛ سند توسعه فرهنگی گمشده استان فارس است.

به گزارش مهر، نماینده مردم شیراز خواستار مدارا با اهل فرهنگ شد و افزود: اهالی فرهنگ در اصل انسان هایی لطیف هستند که تردید ندارم مغز متفکر فرهنگ در منطقه هستند.

به گفته رجبی، هنرمندان و فرهنگوران در میان سیاست ورزان گیر افتاده اند و باید افکار خود را در قاب خواسته های آنان بیارایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet