هدر موبایل
1397/02/31 10:36:14
سرویس اقتصادی
نجفی:

برندها در انتظار احیاء/چگونه احیاء برندها را تبدیل به فرصت سوزی نکنیم؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی شرایط احیاء صنایع و برندهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور را تشریح کرد.
برندها در انتظار احیاء/چگونه احیاء برندها را تبدیل به فرصت سوزی نکنیم؟ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی شرایط احیاء صنایع و برندهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102051910157.jpg برندها,در,انتظار,احیاء/چگونه,احیاء,برندها,را,تبدیل,به,فرصت,سوزی,نکنیم؟ Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احیاء صنایع تعطیل و نیمه تعطیل کشور، اظهار داشت: اقتصاد و صنعت اقتضاعات خاص خود را دارند و در بسیاری از موارد به فرموده  بسیاری در آنها اتفاقی صورت نمی‌گیرد، برندهایی که در شرایط تعطیلی و یا نیمه تعطیلی به سر می‌برند جز سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه اقداماتی که بتواند منجر به احیاء و ادامه فعالیت آنها و حتی رشد و توسعه برندهای تعطیل و نیمه تعطیل شود یک امری وجدانی، اخلاقی و ملی است، گفت: احیاء برندها تابع این است که ملزومات منطقی آنها فراهم شوند که بخشی از آن محیطی بنگاه‌ها و برندها محسوب می‌شود یعنی اینکه یک محیط کسب و کار متناسب برای اینکه صنعتی مانا و روبه توسعه داشته باشیم لازم داریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به اینکه صنایع باید بتواند به حلقه‌های پیشین تولید دسترسی داشته باشند و بتواند نهاده تولید را به صورت متعارف رقابتی تامین کند و همچنین بتواند تولید رقابت پذیر و متعارف و دسترسی به بازارهای هدف به منظور صادرات داشته باشد، ادامه داد: این موارد شرط لازم برای داشتن صنعت، پویا، توسعه پذیر و رقابت پذیر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخشی نیز به محاط این صنایع بر می‌گردد و باید بر اساس محیط مناسب محاط خود را بازسازی و نوسازی کنند، تطبیق بیشتری با نیازهای مصرف‌کنندگان و کالاهای جایگزین خود پیدا کنند یعنی بتوانند تولیدی با کیفیت و قیمت مناسب در زمان مناسب تولید کنند، عنوان کرد: در این صورت می‌توان بر روی احیا برندها و سرمایه‌های ملی فکر کرد در غیر این صورت تبدیل به شعارهای می‌شوند که بعضا پر هزینه هستند به این معنا که قصد داریم سرمایه‌ای را حفظ کنیم اما سرمایه‌های انبوه بیشتری را صرف آن می‌کنیم و چون منطقی در پیاده‌سازی آن وجود ندارد منجر به اتلاف منابع می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در بسیاری از بنگاه‌های امروز کشور انبوهی از اعتبارات، سرمایه بانک‌ها و سرمایه گزاران را می‌توانیم شاهد باشیم که تلف و غیر قابل برگشت شده، دلیل این موضوع این است که علی رغم اینکه منطق، ضرورت و زمینه‌ها را ایجاد نکرده‌ایم با تزریق منابع قصد داریم واحدها را سر پا نگه داریم اما این مسئله کافی نیست، خاطرنشان کرد: احیاء صنایع در یک شبکه گسترده و یک منظومه‌ای معنا پیدا می‌کند که همه موارد با دقت دیده شوند در غیر این صورت ممکن نتیجه سرمایه سوزی بیشتر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet