آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس:

واکاوی روابط ایران و ترکمنستان/ ترکمن‌ها از عدم پرداخت مطالباتشان گله‌مند هستند

سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارزیابی و بررسی روابط ایران و ترکمنستان در حضور نمایندگانی از دولت خبر داد.
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 12:25
واکاوی روابط ایران و ترکمنستان/ ترکمن‌ها از عدم پرداخت مطالباتشان گله‌مند هستند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارزیابی و بررسی روابط ایران و ترکمنستان در حضور نمایندگانی از دولت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106301807523.jpg واکاوی,روابط,ایران,و,ترکمنستان/,ترکمن‌ها,از,عدم,پرداخت,مطالباتشان,گله‌مند,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 31 اردیبهشت ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون با هدف بررسی روابط ایران و ترکمنستان مباحثی را مورد ارزیابی، بررسی و گفت وگو قرار داد. در این جلسه که نمایندگان وزارتخانه‌های نفت، نیرو، مدیرعامل شرکت گاز، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی حضور داشتند، مناسبات دو کشور به بحث گذاشته شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از آنجایی که مناسبات و روابط جمهوری اسلامی با همسایگان در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و باید از حداکثر ظرفیت‌های همسایگان استفاده شود، بررسی روابط ایران و ترکمنستان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: مباحث اقتصادی بین دو کشور به ویژه موضوع انتقال گاز و مبادلات و انتقال گاز، از جمله موضوعات مهم جلسه بود. همچنین مبادلات برق بین کشور اعم از مبادلات بخش دولتی و خصوصی که هر دو کشور که مشکلات بده و بستان دو طرف حل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ترکمنستان در هر دو حوزه مذکور مطالباتی از جمهوری اسلامی دارد که به دلیل عدم پرداخت مطالبات، ترکمن‌ها گله‌مند هستند و باید دولت مشکل را حل کند. البته مسئولین حوزه برق مدعی بودند که مشکلات بانکی مانع حل و فصل مطالبات ترکمنستان است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس جمع‌بندی‌ها گره کار با ترکمن‌ها باید به هر شکل ممکن حل شود، همان طوری که باید همه مشکلات مبادلات و مراودات با کلیه همسایگان حل شود، زیرا در دوران برجام شرایط با همسایگان بهبود نیافته و نیازمند تلاش بیشتر است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000