هدر موبایل
1397/03/03 16:43:55
سرویس اقتصادی
کاتب:

فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و تقویت بخش خصوصی راهگشای اقتصاد کشور است

عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و تقویت بخش خصوصی می تواند راهگشای وضعیت اقتصادی کشور باشد.
فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و تقویت بخش خصوصی راهگشای اقتصاد کشور است عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و تقویت بخش خصوصی می تواند راهگشای وضعیت اقتصادی کشور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102138110103.jpg فاصله,گرفتن,از,اقتصاد,دولتی,و,تقویت,بخش,خصوصی,راهگشای,اقتصاد,کشور,است Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات رهبر انقلاب، در خصوص وضعیت اقتصاد کشور و راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی، گفت: باید اذعان کرد هرچقدر از اقتصاد دولتی فاصله بگیریم و  اقتصاد بخش خصوصی را تقویت کنیم، حتما شاهد شکوفایی در عرصه های مختلف خواهیم بود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان یک از راهکارهای توسعه اقتصاد کشور، اظهار کرد: می توان گفت، خصوصی سازی صحیح رخ نداده بلکه بخش سرمایه واگذار شده و مدیریت در بخش دولتی باقی مانده است از این رو وقتی مدیریتی خصوصی نشود، بهره وری نیز افزایش نمی یابد.

وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از مشکلات حوزه اقتصاد، وابستگی به نفت است، ادامه داد: بر این اساس برای کاهش وابستگی به این ماده گرانبها، باید هزینه های جاری را کاهش دهیم تا بتوانیم این عرصه را مدیریت کنیم؛ هم اکنون هزینه های جاری اعم از حقوق کارمندان و غیره از طرف فروش نفت پرداخت می شود و این بخش نیاز به ساماندهی دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور با نسخه‌های غربی حل نمی شود، تصریح کرد: اساسا جذب سرمایه گذاری خارجی و مشارکت با شرکت های بزرگ یکی از راهکارهای ایجاد رونق اقتصادی محسوب می شود؛ اما غربی ها نشان دادند که به سرمایه گذاری هایی که انجام می دهند، پایبند نیستند و این سخن رهبری موید این امر است.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: غربی ها در نسخه های اقتصادیشان بدنبال از بین بردن استقلال کشورها و ایجاد وابستگی هستند و چنین رویکردی با مولفه استقلال طلبی و آزادگی جمهوری اسلامی ایران سنخیت ندارد.

به گزارش ، خبرگزاری خانه ملت، رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام تاکید کردند که باید عمیقاً باور کنیم مشکلات اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های فراوان داخل کشور قابل حل است و نسخه‌های غربی نه در زمینه‌ی اقتصاد و نه در عرصه‌های دیگر نظیر جمعیت، حلّال مسائل و دشواری‌های کشور نیستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet