هدر موبایل
1397/03/03 18:16:10
سرویس فرهنگی
ساداتی نژاد:

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گامی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد اقتصاد دانش‌بنیان بخشی از اقتصاد مقاومتی را شکل می دهد از این رو با حمایت از شرکت های دانش بنیان می توان به سمت شکوفایی اقتصادی حرکت کرد.
توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گامی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد اقتصاد دانش‌بنیان بخشی از اقتصاد مقاومتی را شکل می دهد از این رو با حمایت از شرکت های دانش بنیان می توان به سمت شکوفایی اقتصادی حرکت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103454329679.jpg توسعه,اقتصاد,دانش‌بنیان,گامی,در,راستای,تحقق,سیاست‌های,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و لزوم توجه به جوانان کارآفرین، گفت: همگان اذعان می کنند که بستر اقتصاد دانش بنیان بر پایه شرکت های دانش بنیان بوده و زیرساخت شرکت ها نیز توسط جوانان نخبه و کارآفرین شکل می گیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت ها دانش بنیان، دانش را به ثروت تبدیل می کنند، اظهار کرد: هم اکنون 4 میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که این مهم می تواند پتانسل خوبی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باشد.

وی با اشاره به اینکه حمایت و ایجاد شرکت های دانش بنیان یکی از وظایف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، ادامه داد: خوشبختانه این معاونت بدون حاشیه در این خصوص خوب فعالیت کرده و شرکت های دانش بنیان به ثبات رسیده اند. حتی برخی اشتغال های جدید نیز زاییده شرکت های مذکور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: رهبر انقلاب طی سال های گذشته نیز بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان تاکید کردند زیرا بخشی از اقتصاد مقاومتی برگرفته از شرکت های مذکور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت رفع موانع فعالیت شرکت های دانش بنیان،  افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان شکل گرفت اما گاهی اوقات اخباری از صندوق به گوش می رسد که صندوق رسالت خود را درست انجام نمی دهد و کمی از اهدافش دور شده است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش کرد کشورهای اروپایی، آمریکا، چین، ژاپن و غیره اقتصادشان بر پایه دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: همچنین امروزه کشورهای پیشرفته منابع طبیعی خود را به صورت خام عرضه نمی کنند بلکه با تبدیل آنها به محصولات دیگر ارزش افزوده ایجاد می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet