هدر موبایل
1397/03/05 10:00:00
سرویس اقتصادی
میرزایی پاسخ داد:

دلایل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس دلایل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی را تشریح کرد.
دلایل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی چیست؟ عضو کمیسیون انرژی مجلس دلایل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101457892998.jpg دلایل,کاهش,قیمت,نفت,در,بازارهای,جهانی,چیست؟ Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، گفت: تعیین قیمت نفت وابسته به عوامل پایدار و ناپایدار است. به عبارتی میزان عرضه و تقاضا عوامل پایدار محسوب شده و شوک ها یا همان تنش ها و مسائل بین المللی نیز از جمله عوامل ناپایدار هستند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: طی چند هفته گذشته موضع گیری های ایالات متحده نسبت به ایران خصمانه تر شد از این رو این امر بر بازار نفت و کاهش قیمت این ماده سیاه تاثیر منفی گذاشته است.

وی ادامه داد: سعودی ها در تلاش هستند از وضعیت پیش آمده برای کشورمان استفاده کرده و کاهش فروش نفت ایران را جبران کنند که به نظر نمی رسد این توانایی وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مسئولان ایرانی در حال رایزنی با اروپایی ها هستند و مواضع تندی نیز که سبب ایجاد تنش شود اتخاذ نکرده اند، تصریح کرد: بنابراین فضای بین المللی آرام بوده و نباید عوامل ناپایدار مذکور بتواند بر روی قیمت نفت تاثیر بگذارد.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم افزود: باید یادآور شد تولید نفت ونزوئلا نیز طی چند وقت گذشته کاهش یافته و نمی تواند بر روی بازار نفت تاثیر منفی بگذارد و امروزه عمده تغییرات در این عرصه متناسب با میزان تولید ایران است.

میرزایی تصریح کرد: با توجه به شرایط اوپک نمی تواند نسبت به میزان تولید نفت ایران تصمیم بگیرد از این رو عربستان درصدد تحقق جایگزینی است که اگر قرار باشد اقدامی در این راستا انجام دهد، حتما موجب تشدید روابطش با ایران و بروز مشکلات منطقه ای می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر اقدامی خلاف رویه کنونی صورت بگیرد، صرفا زمینه ناامنی و افزایش قیمت نفت رقم خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر احتمال افزایش تولید اعضای اوپک برای جبران اختلالات احتمالی در روند عرضه به بازار، کاهش یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet