هدر موبایل
1397/03/05 14:36:17
سرویس سیاسی
نوریان:

پیام لغو دیدار ترامپ و اون بعد از انهدام سایت هسته‌ای کره شمالی چه بود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با لغو دیدار سران کشورهای آمریکا و کره شمالی ازسوی ترامپ بعد از انهدام سایت هسته‌ای «پونگیه‌ری» بار دیگر خلف وعده رئیس جمهور ایالات متحده به جهانیان اثبات شد.
پیام لغو دیدار ترامپ و اون بعد از انهدام سایت هسته‌ای کره شمالی چه بود؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با لغو دیدار سران کشورهای آمریکا و کره شمالی ازسوی ترامپ بعد از انهدام سایت هسته‌ای «پونگیه‌ری» بار دیگر خلف وعده رئیس جمهور ایالات متحده به جهانیان اثبات شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg پیام,لغو,دیدار,ترامپ,و,اون,بعد,از,انهدام,سایت,هسته‌ای,کره,شمالی,چه,بود؟ Icana

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به وضعیت فعلی کره شمالی و اجتناب آمریکا از دیدار با رهبر این کشور بعد از انهدام سایت هسته ای «پونگیه‌ری» گفت: کره شمالی به توصیه ها گوش نداد و اقدامی کرد که به ضرر خود این کشور تمام شد.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پیش از این توافقاتی میان رهبر کره شمالی و آمریکا صورت گرفت که بر این اساس قرار شد سران دو کشور با یکدیگر ملاقات کنند اما آمریکا این ملاقات را مشروط به انهدام سایت تأسیسات هسته ای کره شمالی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در نهایت کره شمالی به وعده خود وفا کرده و سایت هسته ای را مورد انفجار و انهدام قرار داد، عنوان کرد: با این حال آمریکا خلف وعده کرد که این مطلب بر غیرقابل اعتماد بودن این کشور تأکید کرده و اذعان می دارد که جز مقاومت و تکیه بر قدرت درونی کشورها نمی تواند آزادی و امنیت کشورها را تضمین کند.

به گزارش خانه ملت، پنجشنبه هفته گذشته بود که کره شمالی با حضور چندین خبرنگار خارجی اقدام به انهدام سه تونل محل آزمایش‌های هسته‌ای خود کرد.

پس از انتشار خبر انهدام این سایت هسته‌ای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی نامه‌ای خطاب به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از لغو دیدار برنامه‌ریزی‌شده 12 خرداد در سنگاپور خبر داد و در این نامه نوشت فکر نمی‌کند اکنون زمان مناسبی برای برگزاری این دیدار باشد./

گفت و گو از سیما پروانه گهر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet