هدر موبایل
1397/03/07 07:20:00
سرویس سیاسی
ابطحی تشریح کرد:

سرنوشت سوئیفت با خروج آمریکا از برجام چه می شود؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا با تحریم اشخاص حقیقی در واقع اقدام به انسداد مسیرهای دور زدن برجام از سوی ایران می‌کند.
سرنوشت سوئیفت با خروج آمریکا از برجام چه می شود؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا با تحریم اشخاص حقیقی در واقع اقدام به انسداد مسیرهای دور زدن برجام از سوی ایران می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105557690302.jpg سرنوشت,سوئیفت,با,خروج,آمریکا,از,برجام,چه,می,شود؟ Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تبیین ارتباط میان خروج آمریکا از برجام و سرنوشت سوئیفت گفت: زمانی که بانک مرکزی تحریم می شود بانک های اروپایی هم نمی توانند با آن کار کنند که اثرات خود را خواهد داشت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص شبکه اتصال جهانی سوئیفت اظهار داشت: از طریق این شبکه جهانی بانک ها با هم در ارتباط هستند و می توانند ارز تبادل کنند لذا اگر سوئیفت بسته شود برای مثال دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای دریافت ارز نمی توانند از طریق سوئیفت اقدام کرده و باید از صرافی ها اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر هنوز سوئیفت مورد تحریم مجدد قرار نگرفته اما تحریم بانک مرکزی، سوئیفت را نیز دچار مشکل می کند و با اینکه سوئیفت اروپایی بوده و آمریکایی نیست، در نهایت باز هم ایراداتی شامل حال آن خواهد شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سامانه سپام که پیش از برداشته شدن تحریم سوئیفت از سوی بانک مرکزی مورد استفاده قرار می گرفت، خاطرنشان کرد: آمریکا قصد داشت راه های دور زدن برجام از سوی ایران را پیدا و آنها را مسدود کند از این رو شاهد هستیم که به تحریم اشخاص حقیقی روی آورده است چرا که همین افراد راهی برای دور زدن تحریم ها بوده اند./

گفت و گو از سیما پروانه گهر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet