هدر موبایل
1397/03/06 19:04:34
سرویس فرهنگی
فلاحتی پیشنهاد داد:

سازمان اوقات فراغت تأسیس شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بحث پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان به اشتباه به سمت آموزش و پرورش سوق داده شده، پیشنهاد داد سازمان اوقات فراغت در کشور تأسیس شود.
سازمان اوقات فراغت تأسیس شود عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بحث پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان به اشتباه به سمت آموزش و پرورش سوق داده شده، پیشنهاد داد سازمان اوقات فراغت در کشور تأسیس شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg سازمان,اوقات,فراغت,تأسیس,شود Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌ها برای پر کردن اوقات‌فراغت دانش‌آموزان گفت: بحث پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در کشور به صورت اشتباهی به سمت آموزش و پرورش سوق داده شده است؛ بدین معنا که از سالیان گذشته، باری بر دوش آموزش و پرورش گذاشته شده و همچنین یک نگاهی در داخل ایجاد شده که آموزش و پرورش علاوه بر متولی بودن نظام آموزشی، متولی اوقات فراغت نیز است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نگاه به اوقات فراغت متاسفانه غلط است که باعث شده این بحث  در کشور شکست خورده باشد؛ دانش‌آموزی که 9 ماه از سال را در کلاس درس و محیط آموزشی می‌گذراند، بطور قطع نیاز دارد که استراحت کند و از تعطیلات و اوقات‌فراغت خویش استفاده کند و برای آن برنامه‌ریزی کند؛ ولی متاسفانه آموزش وپرورش در برخی مناطق، دوره های آزادتری را برگزار کرده و دانش‌آموزان را دوباره به همان کلاس درس می‌کشانند و نهایتا با گذاشتن اردویی کوتاه‌مدت در همان اردوگاه‌های آموزش پرورش، اوقات فراغت دانش‌آموزان را پر می‌کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: علت بی رغبتی دانش‌آموزان به کلاس‌ها و طرح‌های تابستانی مدارس نتیجه اقدامات ناپخته آموزش و پرورش در بحث گذراندن اوقات فراغت دانش‌آموزان است.

وی افزود: برای برون رفت از این مشکل می‌توان دو راه‌حل را در نظر گرفت: نخست اینکه بخشی از دانش‌آموزان را جوانان تشکیل می‌دهند که دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم هستند و باید وزارت ورزش و جوانان با همکاری با وزارت آموزش و پرورش برای گذران اوقات فراغت، همکاری‌های لازم را انجام دهد و برنامه‌ای مدون برای آن طراحی کند و دوم اینکه بخشی دیگر را نونهالان و نوجوانان تشکیل می‌دهد و باید سازمان یا نهادی مسئولیت اوقات فراغت این گروه را با همکاری وزارت آموزش و پرورش بر عهده بگیرد تا آموزش و پرورش باری به این سنگینی را از دوش خود خالی کند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی مجلس افزود: بطور کلی باید نگاه به اوقات فراغت دانش‌آموزان تغییر کند و باید از یک نگاه سنتی و بسته که در این بستر ایجاد شده و باعث شده که نوجوانان و جوانان ما وارد آن نشوند، به یک نگاه نو و باز تبدیل شود.

فلاحتی بیان کرد: می‌توان سازمانی جدا و با عنوان اوقات فراغت تأسیس کرد و به صورت تخصصی به این مسئله با نگاهی ملی توجه کرد که این کار همت مسئولان امر را در این خصوص می‌طلبد.

نماینده مردم قائنات در مجلس دهم گفت: بطور قطع می‌توان با یک کار تخصصی دوره‌های مهارتی را در ذیل اوقات فراغت برای دانش‌آموزان فراهم کرد تا آنها با مهارت‌ها آشنا شوند و در کنار درسی که خوانده‌اند، مهارت آن را نیز یاد گرفته باشند.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد:  متاسفانه پیشنهادی از جانب دولت در این خصوص صورت نمی‌گیرد؛ لذا می‌توان چنین نتیجه گرفت که دغدغه مسئولین امر، بحث اوقات فراغت دانش‌آموزان نیست؛ درحالیکه میلیون‌ها نفر ساعت در این تعطیلات وجود دارد که می توان از ظرفیت آن استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet