هدر اصلی
1397/03/06 17:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انبارلویی:

اروپا تضمینی برای وعده‌های خود نمی دهد/ مکانیزم های آمریکا جایی برای تضمین اروپا باقی نمی گذارد

عضو حزب موتلفه و سردبیر روزنامه رسالت گفت: اشتباه بزرگی است اگر اقتصاد کشور را معطل و معلق به نتایج برجام اروپایی کنیم.
اروپا تضمینی برای وعده‌های خود نمی دهد/ مکانیزم های آمریکا جایی برای تضمین اروپا باقی نمی گذارد عضو حزب موتلفه و سردبیر روزنامه رسالت گفت: اشتباه بزرگی است اگر اقتصاد کشور را معطل و معلق به نتایج برجام اروپایی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105913002354.jpg اروپا,تضمینی,برای,وعده‌های,خود,نمی,دهد/,مکانیزم,های,آمریکا,جایی,برای,تضمین,اروپا,باقی,نمی,گذارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کاظم انبارلویی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام اظهارداشت: اشتباه بزرگی است اگر بخواهیم اقتصاد کشور را معطل و معلق به نتایج برجام اروپایی کنیم.

وی ادامه داد: در ۴ سال گذشته زمان زیادی برای عقد قرارداد برجام و سپس انجام تعهدات آن تلف شد و آخر سر هم، عنصر اصلی قرارداد که آمریکا بود به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و با خروج یکسویه خود از برجام کل این پیمان بین‌المللی را مخدوش کرد.

سردبیر روزنامه رسالت تصریح کرد:با تجربیات گذشته چندان نباید به ادامه گفتگو‌های برجام با کشور‌های اروپایی دل خوش کرد. اروپا وعده‌هایی داده است، اما هیچ تضمینی برای وعده‌های خود نمی‌دهد. بیانیه‌ای که در وین یا قبل از آن منتشر شد ظاهراً امیدوارکننده است، اما مکانیزم‌هایی که آمریکا در تکمیل زیرساخت‌های تحریم در جهان پدید آورده است عملاً جایی برای تضمین اروپا باقی نمی‌گذارد.

انبارلویی خاطرنشان کرد: باید از این خظای راهبردی که پیوند فعالیت‌های اقتصادی و  سیاست خارجی کشور در تفاهم با غرب، بیرون بیایم. در این سالها جز بدعهدی و نقض عهد از آمریکا و اروپا ندیدیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، تعامل با آنها جواب نمی‌دهد.

وی تأکید کرد: دولت اگر هم می‌خواهد نگاهی به روابط خارجی در دور زدن تحریم‌ها داشته باشد باید روی تأملات راهبردی با کشورهای روسیه و چین در تنظیم مناسبات خارجی خود حساب باز کنند. چرا که روسیه و چین با امریکا در اجرای تحریم‌هایش همراهی نکردند.

به گزارش میزان؛ سردبیر روزنامه رسالت گفت: عاقلانه‌تر است که روی نیروی انسانی ماهر، جغرافیای خاص و نیز توانمندی‌های ملت حساب کنیم تا بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet