هدر موبایل
1397/03/07 16:19:35
سرویس فرهنگی
سلیمی:

نصف عمر دانش‌آموزان در دوران تحصیلی به تعطیلی و بطالت می‌گذرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش در مجلس می‌گوید در حالیکه در دنیا نزدیک یک ماه و نیم تعطیلات وجود دارد اما طبق آمار نصف عمر دانش‌آموزان در دوران تحصیلی به تعطیلی و بطالت وقت می‌گذرد.
نصف عمر دانش‌آموزان در دوران تحصیلی به تعطیلی و بطالت می‌گذرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش در مجلس می‌گوید در حالیکه در دنیا نزدیک یک ماه و نیم تعطیلات وجود دارد اما طبق آمار نصف عمر دانش‌آموزان در دوران تحصیلی به تعطیلی و بطالت وقت می‌گذرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg نصف,عمر,دانش‌آموزان,در,دوران,تحصیلی,به,تعطیلی,و,بطالت,می‌گذرد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تعطیلات تابستانی و اوقات‌ فراغت دانش‌آموزان گفت: باید بحث اوقات فراغت را در کشور غنی کرد؛ متاسفانه در کشور اوقات فراغت با تعطیلی مطلق مساوی و تعطیلی‌ مطلق نیز با بطالت‌ وقت مساوی است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در کشور به آن اهمیت داده نمی‌شود، بحث زمان است و در حالی که بهترین زمان برای دوره‌های آموزش ویژه، تعطیلات تابستانی است ولی این تعطیلات بسیار طولانی شده؛ بدین معنا که در این 4 ماه فضای ذهنی دانش‌آموز عوض خواهد شد لذا ضروتی ندارد که دانش‌آموزان این مدت طولانی تعطیل باشند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در گذشته، دوره‌های مهارت‌آموزی طرح کاد اجرا می‌شد که دانش‌آموزان مهارتی یاد می‌گرفتتد، ولی متاسفانه این طرح‌ها حذف شده و جایگزینی هم برای آن تعریف نشده‌؛ بنابراین این عوامل نشان می‌دهد نقشه‌راه مشخصی برای گذراندن اوقات‌فراغت دانش‌آموزان با وجود طولانی بودن مدت تعطیلات تابستانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امید بر این است آموزش و پرورش مسیر ویژه‌ای را برای اوقات‌فراغت دانش‌آموزان تعریف کند، تأکید کرد: برای اوقات‌فراغت دانش‌آموزان محتوایی وجود ندارد و کلاس درسی هم تشکیل نمی‌شود؛ مدارس و ادارات کل نیز هیچ برنامه‌ای با محوریت اوقات‌فراغت ندارند که به طور قطع آسیب خواهد زد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس بیان کرد: باید تبدیل جای خود را به تعطیل بدهد؛ بدین معنا که یک فعالیتی به فعالیتی دیگر تبدیل شود اما بحث بطالت‌وقت در کشور ما باعث هدر رفتن استعدادها شده است.

سلیمی گفت: اگر کشور خواهان پیشرفت علمی و جلوگیری از عقب ماندگی در علم است، باید فکری برای تعطیلات زیاد دانش‌آموزان بکند و برای آن تدبیری بیاندیشد، بنابراین استفاده از ظرفیت و استعداد دانش‌آموزان بهترین گزینه برای آن می باشد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس دهم ادامه داد: در حالیکه در دنیا نزدیک یک ماه و نیم، تعطیلات وجود دارد، طبق آمار نصف عمر دانش‌آموزان در دوران تحصیلی به تعطیلی و بطالت وقت می‌گذرد؛ با این وجود، هیچ برنامه ‌مدونی از جانب آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مساجد و مراکز فرهنگی، جهت اوقات‌فراغت دانش‌آموزان وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در پایان یادآور شد: آموزش و پرورش وظیفه دارد به سازماندهی تعطیلات ورود کند و در مسیری درست برای ارتقای سطح آموزشی در جهت پیشرفت علمی کشور قدم بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet