ایام محرم 1398
1397/03/07 11:33:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

بستن مرزها منجر به پولدارشدن یک عده و تولید رانت می شود/ حذف کارت های بازرگانی کارساز نیست

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه باید شاخص های کلان اقتصادی را مرتب کنیم، گفت:وقتی الفبای اقتصاد انجام نمی شود،ثمره آن فروپاشی قیمت دلار است.
بستن مرزها منجر به پولدارشدن یک عده و تولید رانت می شود/ حذف کارت های بازرگانی کارساز نیست عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه باید شاخص های کلان اقتصادی را مرتب کنیم، گفت:وقتی الفبای اقتصاد انجام نمی شود،ثمره آن فروپاشی قیمت دلار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711100210722457.jpg بستن,مرزها,منجر,به,پولدارشدن,یک,عده,و,تولید,رانت,می,شود/,حذف,کارت,های,بازرگانی,کارساز,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع کارت های بازرگانی و با حضور محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

محمدرضا منصوری با بیان اینکه اگر شرایطی فراهم کنیم که قاچاق توجیه اقتصادی نداشته باشد دیگر لزومی به حذف کارت های بازرگانی نیست،تصریح کرد:باید به سمتی برویم که مانند خیلی از کشورهای دنیا جلوی رانت و فساد را بگیریم.قاچاق نباید توجیه اقتصادی داشته باشد و قاچاقچیان با ورود گالای قاچاق سود نبرند؛ اگر اصل موضوع را حل کنیم دیگر نیازی به فرعیات نداریم.

وی به کارت های بازرگانی اشاره کرد و گفت:متاسفانه برخی افرادی به منظور واردات کالا در صف دریافت کارت های بازرگانی هستند تا زیر چتر تفاوت قیمت ارز،به سود برسند و معمولا افرادی سودجو این کار را می کنند.

عضوکمیسیون صنایع مجلس با تاکید براینکه باید شاخصهای کلان اقتصادی را مرتب و نگاه تعرفه ای مان را اصلاح کنیم و بعد کارت های بازرگانی را حذف کنیم،توضیح داد:وقتی هرسال 24 درصد سود بانکی می دهیم و تورم افزایش می یابد،چطور می شود پول دلار طی 15 سال، 800 تومان باشد.این یعنی رانت و محل سواستفاده عده ای خاص،یعنی کسی که به سفر خارجی برود،حداقل نصف پول سفرش را دولت پرداخت کند.

وی ادامه داد:وقتی الفبای اقتصاد انجام نمی شود، ثمره آن این است که فروپاشی در قیمت دلار پیش می آید و در ادامه این قیمت طی 15 سال ثابت می ماند و به یکباره دلار 800 تومانی، 3850 تومان می شود. اکنون هم به همین شکل است، اگر بتوانیم به جایی برسیم که هیچ کسی نتواند از ایران بنزین بیرون ببرد و قاچاق توجیه پذیر نباشد، از طرفی حقوق افراد با افزایش قیمت دلار، افزایش داشته باشد، درهای رانت به روی عده ای بسته می شود.

منصوری به مرزهای کشور اشاره کرد و اظهار داشت:متاسفانه مرزها را می بندیم و ثمره بستن مرزها به صورت نامشخص، منجر به پولدار شدن یک عده و تولید رانت می شود و عده ای قاچاق را وارد می کنند و عده ای هم با کارت بازرگانی هیچ پرداختی نمی کنند./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet