هدر اصلی
1397/03/07 15:41:55
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

خرید و فروش ارز مجازی منجر به نابسامانی بازار می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید خرید و فروش ارز مجازی زیر نظر سامانه نیما باشد در غیر اینصورت منجر به نابسامانی بازار می شود.
خرید و فروش ارز مجازی منجر به نابسامانی بازار می شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید خرید و فروش ارز مجازی زیر نظر سامانه نیما باشد در غیر اینصورت منجر به نابسامانی بازار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104967693104.jpg خرید,و,فروش,ارز,مجازی,منجر,به,نابسامانی,بازار,می,شود Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مبادله ارز مجازی در صرافی ها، اظهار داشت: براساس تصمیم بانک مرکزی صرافی های مجاز از خرید و فروش ارز و دلار کنار گذاشته شده اند؛ اما اخیرا با بخشنامه بانک مرکزی فعالیت صرافی ها در بازار ارز مجاز شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود صرافی ها به بازار ارز به واسطه سامانه نیما، بیان داشت: صرافی ها اجازه خرید و فروش ارز را در سامانه نیما دارند و پیش از این باید ارز در سیستم بانکی مبادله می شد؛ اما در خصوص ارز مجازی باید بررسی شود که این خرید و فروش در سامانه نیما تعریف شده است یا خیر.

بیت کوین

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر خرید و فروش ارزهای مجازی در سامانه نیما که زیر نظر بانک مرکزی است، تعریف شده باشد، ایرادی به این فعالیت صرافی ها وارد نیست چرا که با سامانه نیما می توان فعالیت ارزی را نظارت و کنترل کرد.

وی گفت: اما اگر در سامانه نحوه کنترل و نظارت بر معاملات ارز مجازی تعریف نشده باشد، کنترل این بازار سخت خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خرید و فروش ارز مجازی آن هم بدون نظارت بانک مرکزی و سامانه نیما، دوباره بازار را به سمت نابساماتی و مشکلات چند ماه گذشته می برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet