هدر موبایل
1397/03/08 12:46:48
سرویس صحن
جعفرزاده در تشریح سوال خود از وزیر بهداشت و درمان:

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تبدیل به حیات خلوت کارکنان شده است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: در اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان ایجاد زمینه جهت رشد استعدادها و کمک به تحصیل دانشجویان مستعد کم درآمد آمده است اما صندوق رفاه دانشجویان تبدیل به حیات خلوت شده است.
صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تبدیل به حیات خلوت کارکنان شده است نماینده مردم رشت در مجلس گفت: در اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان ایجاد زمینه جهت رشد استعدادها و کمک به تحصیل دانشجویان مستعد کم درآمد آمده است اما صندوق رفاه دانشجویان تبدیل به حیات خلوت شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101313459028.jpg صندوق,رفاه,دانشجویان,وزارت,بهداشت,تبدیل,به,حیات,خلوت,کارکنان,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست علنی امروز(سه‌شنبه، 8 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: طی جلسات مختلف برگزار شده به منظور بررسی سوالات، 9 ساعت در کمیسیون بهداشت مجلس بحث صورت گرفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدای سال96 پروسه سوال را شروع کرده است، گفت: در زمان مطرح شدن سوال در کمیسیون درخواست می‌کردم تا وزیر بهداشت موارد مطرح شده را برطرف کند، در صورت برطرف شدن این موارد آنها را از سوالات خود حذف نمایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گفته می شود دستگاه‌های نظارتی مسائل را بررسی می‌کنند پس شأن سوال کجاست، ادامه داد: هیچ حساسیتی نسبت به مسائل مالی در آنجا وجود ندارد، در اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به تحصیل و معیشت دانشجویان مستعد کم درآمد آمده است اما صندوق رفاه دانشجویان تبدیل به حیات خلوتی فقط برای امور رفاهی کارکنان تبدیل شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه نسبت به دولت ارادت دارم اما نمی‌توانم از اسنادی که در اختیار دارم صرف نظر کنم؛ یک مورد از دغدغه های مطرح شده تاکنون رفع نشده است، تصریح کرد: در صندوق رفاه دانشجویان، رفاه دانشجویان فراموش و این صندوق تبدیل به حیات خلوت کارکنان شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در بخش دوم سخنان خود در صحن علنی مجلس گفت: این شیوه برخورد وزرا با نمایندگان درست نیست که به ما درس اخلاق بدهند و ما را به سمت اسلام هدایت کنند و در نهایت به ریش ما بخندند.

وی تصریح کرد: از آقای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت خواستیم که مستندات خود را ارائه دهد، معاون فنی دیوان محاسبات گفتند که مستندی به ما ارائه نشده است؛ مستنداتی ارائه خواهم داد که همکاران مشاهده کنند که در وزارت بهداشت چه می‌گذرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: 14 میلیارد تومان از محل هزینه‌های بهداشت و درمان در سالی برداشت شد و برای رفاه کارمندان خود اقدام شده و به صندوق رفاه دانشجویان واریز کردند؛ حداقل حقوقی که در صندوق برای آقایان واریز می‌شود نزدیک به 18 میلیون است که این مبلغ کف حقوق‌شان است.

جعفرزاده ادامه دارد: بنده به عنوان یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه که در سال95 و 96 گفته بودم حسابی و ردیف را جهت این امور تشکیل دهید و به آن 4 حساب پول واریز کنید که ما بتوانیم آنها را بررسی کنیم که متأسفانه در طی این دو سال هیچ کدام را انجام ندادند پس چگونه دیوان محاسبات رسیدگی کند. تمام حساب‌ها را در یک حساب 12040 واریز کردید.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تمام مستندات را ارائه خواهم کرد تا مشخص شود که با این پول‌ها چه کردید و چه اتفاقی برای منابع مالی در این کشور افتاده است. از دانشگاه‌های علوم پزشکی وجه بلاعوض گرفتند و به حساب صندوق رفاه دانشجویان واریز شده و در مجتمع خضرآباد ساری برای کارکنان هزینه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کجای اساسنامه نوشته است که این مبالغ را برای کارکنان خود هزینه کنید؛ 9 فقره تفاهم نامه امضا کردید؛ 1400 کارت هدیه گرفتند که به مبلغ 526 میلیون تومان بوده و بین خودشان توزیع کردند و هیچ رسیدی هم وجود ندارد. در جای دیگر کارت هدیه سفر گرفتند که اعتبار آن از محل اعتبار صندوق دانشجویی بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: در جای دیگر700 فقره رئیس سازمان علوم پزشکی گرفته و در جای دیگر 300 فقره گزارش شده است.40 مورد هدایا دریافت شده حتی یک کاغذ رسید از آنها وجود ندارد پس چطور می‌شود از تمام این مستندات صرفه نظر کرد.

جعفرزاده گفت: من به عنوان نماینده مردم قسم خورده‌ام که از حق دفاع کنم و قانون می‌گوید که باید پاسخ نمایندگان را بدهید و ما را قانع کنید نه اینکه درس اخلاق بدهید. مدت 6 ماه است که از شما عاجزانه می خواهم مستندات خود را ارائه دهید بالاخره این سکه‌ها و پول‌ها به کجا رفته است. متأسفانه حتی یک برگ هم به ما ارائه نداده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: ما از خودمان حرف می‌زنیم می‌گویند کلامتان مستند نیست، از طرف دستگاه‌های نظارتی سخن  می‌گوییم آنها می‌گویند که 40 فقره گزارش نشده است پس باید چگونه به ما جواب دهید.

 

منابع هدفمندی متعلق به مردم است نه برای رفاه کارکنان وزارت بهداشت

وی ادامه داد: شما انسان سالمی هستید اما متأسفانه زیرمجموعه شما سالم نیست، یک درصد مالیات سلامت را گرفتید؛ از منابع هدفمندی خلاف قانون برداشت کردید اما بعد 61 واحد ویلا اجاره کردید؛ به چه حقی از منابع هدفمندی برداشت کردید و در این راه هزینه کردید در حالی که منابع هدفمندی برای مردم است نه برای رفاه کارکنان آن وزارتخانه.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوب است بدانید 1.7 میلیارد تومان حتی خلاف مصوبه خودشان عمل کردند و برداشت کردند و در بانکی حساب ایجاد کردند و سودی گرفتند و با افتخار آن را گزارش کردند که ما هزار میلیارد تومان سود کردیم در حالی که ما حرفی از ایجاد حساب و کسب سود به شما نزدیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در دو بانک خصوصی برخلاف دستورات شورای عالی امنیت ملی حساب باز کرده و پول در آنجا واریز کرده و به کارکنان خود تسهیلات دادند، کدام مرجع است که بخواهد از این تخلفات چشم‌پوشی کند؛ من از شما خواهش کردم که مستندات خود را ارائه دهید که بگویید بر اساس کدام مجوز چنین اقداماتی را انجام دادید در حالی که شما مجاز نبودید ولی جالب است تمام این واریزی‌ها را رسید کرده‌اند.

جعفرزاده ادامه داد: بنده رسیدی دارم که نشان می‌دهد در این دو بانک خصوصی واریزی داشته‌اند و از آنجا برداشته و به کارکنان خودشان تسهیلات دادند؛ تمام این سخنان مستند است؛ ساعت‌ها روی آن بحث شده و شبانه و روزانه روی تمام مستندات کار صورت گرفته است و حجت بر من تمام شده است پس چطور می‌توانم از تمام این تخلفات بگذرم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه صندوق رفاه دانشجویان وارد کارهایی شده که اصلاً به آن ربطی ندارد، به طور مثال این صندوق وارد بیمه کردن کارکنان خود شده است آن هم از نوع بیمه تکمیلی، چه کسی به آنها چنین مجوزی داده است.

وی تصریح کرد: این صندوق وارد حوزه بیمه تصادفات و بدنه خودرو شده است؛ در حالی که این صندوق صلاحیت چنین کارهایی را ندارد، صندوق رفاه دانشجویان به هیچ وجه بیمه نیست این را به چه زبانی باید گفت؛ شما در یک فقره 3.7 میلیارد تومان و در جای دیگر 1.2 میلیارد تومان به حسابی واریز کردید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت گفت: شما در خصوص تخلفات آقازاده ها چیکار کردید، وزیر بهداشت پاسخ می دهد که تخلفات در دوره بنده اتفاق نیفتاده اما سوال من این است که شما بعد از وزارت برای رفع مشکلات چه اقدامی انجام داده اید باید توجه کنید در یک مورد آن ها رفتند مسجدی ساختند که عکسی وجود دارد که بیانگر این است که ستون روی فوندانسیون قرار نگرفته است اما وزیر بهداشت که عهده دار این پست شدند چرا تخلفات صورت گرفته را رها کردند.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: اموال صندوق رفاه دانشجویان رها شده است من به آن ها گفتم که وزارت بهداشت امکانات در اختیار دارد اما ساختمان آن ها مانند ساختمان خیابان ایرانشهر به مدت 15 سال است که رها شده است یا ساختمان و واحد آپارتمانی در خیابان حضرت ولیعصر (ع) کوچه گیلان یا ساختمان خیابان حافظ رها شده است این در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت اطلاعی از این موارد نداشته اند.

وی ادامه داد: 8 میلیارد تومان از یک دانشگاه گرفته شده است که به دلایل امنیتی اسمی از آن نمی آورم و یک سری امکانات در هتلی در مشهد نیز اخذ شده است حتی خود را از مالیات بر ارزش افزوده معاف می کنند نکته دیگر اینکه فوق العاده معاونان و مدیران وزارتخانه افزایش بی رویه ای داشته است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: مدیران صندوق رفاه دو شرکت خصوصی تاسیس کرده اند و این شرکت ها با خود قرارداد می بندند که مشخص است این موضوع تخلف است، من همه این موضوعات را بیان کردم و حتی خواهش و التماس کردم مشکلات حل شود.

این نماینده مردم در مجلس افزود: آقای گلمکانی در بین صندلی نمایندگان از صبح جلسه امروز حرکت می کند و من به همکاران نماینده مجلس که مومن و خداترس هستند گفتم هیچ کدام آخرت خود را نفروشید.

پزشکیان در پایان سوال غلامعلی جعفرزاده از حسن قاضی زاده وزیر بهداشت افزود: آقای وزیر بهداشت در یادداشتی بیان کرده اند که جز احادیث نبوی و مطالبی در خصوص پاسخ سوال موضوعی را مطرح نکرده ام و متهم کردن ایشان به اجرای شو خارج از انصاف و دور از شأن است بنابراین به نظرم نباید مطالبی گفته می شد که شائبه ایجاد می کرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet