هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی پور در نطق میان دستور:

فرهنگستان زبان مادری ترک‌ها در پایتخت ساخته شود/درخواست از سران قوا برای بهبود شرایط اقتصادی

سرویس صحن
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه فرهنگستان زبان مادری ترک‌ها در پایتخت ساخته شود، از سران قوا خواست به موضوعاتی همچون حفظ ارزش پول ملی، ساماندهی نظام ارزی و ایجاد اشتغال توجه کنند.
سه‌شنبه 8 خرداد 1397 ساعت 13:05
فرهنگستان زبان مادری ترک‌ها در پایتخت ساخته شود/درخواست از سران قوا برای بهبود شرایط اقتصادی نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه فرهنگستان زبان مادری ترک‌ها در پایتخت ساخته شود، از سران قوا خواست به موضوعاتی همچون حفظ ارزش پول ملی، ساماندهی نظام ارزی و ایجاد اشتغال توجه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102177791743.jpg فرهنگستان,زبان,مادری,ترک‌ها,در,پایتخت,ساخته,شود/درخواست,از,سران,قوا,برای,بهبود,شرایط,اقتصادی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی‌پور در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 8 خردادماه) صحن علنی مجلس در نطق میان دستور خود، گفت: از پیام رهبر عزیز انقلاب در رابطه با فوت امام جمعه سابق ارومیه و همچنین مسئولان، روحانیت تشیع و تسنن و مردم قهرمانان ارومیه که در مرام تشیع جناره این بزرگ شرکت کردند تقدیر و تشکر می‌کنم چراکه این اجتماعات و تشییع پیکر حاج آقا حسنی نشان می‌دهد انقلاب ما پویاتر از گذشته به مسیر خود ادامه می‌دهد لذا به‌عنوان نماینده‌ای از فراکسیون ترک‌نشینان بر خود می‌بالم که چنین مردمِ تابع رهبری داریم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مسئولان نظام می‌خواهم تا به احترام40میلیون ترک تابع رهبری ترتیبی دهید تا فرهنگستان زبان مادری ترک‌ها در پایتخت برای ساخته شود، افزود: همچنین شبکه سیمای جمهوری اسلامی نیز ساخته شود تا ما ترک‌ها عشق و علاقه خود را به اهل بیت و رهبری به زبان شیرین آذربایجانی بیان کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با صلابت تمام به شکوفاهی می‌رسد، اظهارکرد: رهبری نظام تاکید فراوانی بر بهبود شرایط اقتصادی دارند لذا از سران سه قوه می‌خواهم به موضوعات زیر توجه کرده و اقدامات عملیاتی و انقلابی درخصوص آن‌ها داشته باشند.

قاضی پور در توضیح این اقدامات گفت: حفظ ارزش پول ملی، ساماندهی نظام ارزی، ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، بهبود فضای کسب و کار، از بین بردن بروکراسی زائد اداری، حمایت از اقشار آسیب‌پذیرجامعه، تقویت صندوق‌های  بازنشستگی نیروهای مصلح و تامین اجتماعی، حل مشکل ریزگردها در خوزستان و سیستان و بلوچستان.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 40 سال است شیطان بزرگ ما را تهدید و تحریم می‌کند اما به همت تلاش کارگران، کشاورزان و جامعه وفادار به نظام وفادار به رهبری، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب از میادین نابرابر مبارزه سر بلند بیرون آمده‌ایم، اضافه کرد: پاره کردن برجام توسط ترامپ و پاره کردن آن در هر دو ان توسط نمایندگان هر دو هیچ ارزشی ندارد بلکه آنچه برای ما مهم است حکم حکومتی رهبر عزیز است لذا امیدوارم دولت با توجه به تجربه تلخ از برجام پیگیر آن با اروپایی‌ها نشود.

وی تاکید کرد: باید تضامین مورد نظر رهبری از اروپاییان گرفته شود و گزارش مذاکرات از رسانه ملی به صورت شفاف پخش شوند.  

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و افزود: پرداخت سریع خسارت سرمازدگی و سیل اخیر استان آذربایجان غربی ضروری است. ضمن آنکه سال گذشته سیب درختی کشاورزان به‌عنوان محصولات اصلی‌شان بر روی دست آن‌ها ماند لذا باید پرسید آیا سزاوار است با کشاورزان زحمتکش چنین شود؟

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد خرید تضمینی گندم و نجات دریاچه ارومیه تذکر داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر