هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن‌بیکی در تذکر آیین نامه ای:

کمیسیون امنیت ملی سه هفته برای بررسی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مهلت دارد

سرویس صحن
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما بر اساس مقررات سه هفته برای بررسی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم فرصت داریم پس علت اینکه فشار می آورند تا درباره لایحه در یک جلسه تصمیم‌گیری شود چیست.
سه‌شنبه 8 خرداد 1397 ساعت 14:50
کمیسیون امنیت ملی سه هفته برای بررسی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مهلت دارد عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما بر اساس مقررات سه هفته برای بررسی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم فرصت داریم پس علت اینکه فشار می آورند تا درباره لایحه در یک جلسه تصمیم‌گیری شود چیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109985784787.jpg کمیسیون,امنیت,ملی,سه,هفته,برای,بررسی,لایحه‌,الحاق,,به,کنوانسیون,مبارزه,با,تأمین,مالی,تروریسم,,مهلت,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل حسن‌بیکی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 8 خردادماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 79 آئین نامه داخلی مجلس در تذکری، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی لایحه‌ الحاق  به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد، نمایندگان مجلس نیز انتظار دارند که این لایحه در کمیسیون بررسی و نظرات نمایندگان در آن لحاظ شود سپس به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاید.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در کمیسیون بارها بحث کرده‌ایم که نیاز است وزرای امور خارجه، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور و وزیر اطلاعات و همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند و نظر خود را نسبت به این لایحه بسیار مهمی که در ابعادی استکباری است نظر دهند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اما متاسفانه در دو جلسه هیچ یک از مسئولین در کمیسیون حضور پیدا نکردند و نماینده فرستادند و برخی از نمایندگان آنها در جلسات دو پهلو صحبت کردند و در نهایت در تصمیم‌گیری گفتند که ما مجبوریم و واجب است.

وی ادامه داد: ما بر اساس مقررات سه هفته وقت داریم اما سوال این است که چرا تا این میزان فشار آورده می‌شود و تعجیل می‌کنند بر اینکه ما در یک جلسه تصمیم‌گیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه آقایی اعلام می‌کنند در کمیسیون امنیت آبستراکسیون کرده‌اند و از کمیسیون خارج شده‌اندو تهمت به نمایندگان مجلس می‌زند و 5نفر دیگر تهمت می‌زنند مسئله بسیار مهمی است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه کمیسیون عدد کافی را نداشت و نتوانست رای گیری کند؛ از شما می‌خواهم از حق نمایندگانی که به آنها تهمت زده شده است دفاع کنید، خاطر نشان کرد: در ماده 2 و ماده 6 لایحه مشکلات اساسی وجود دارد، تاکید می کنم نباید با سرنوشت مملکت بازی شود، وقت کافی وجود دارد اجازه دهید وزرا و دبیر شورای امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کند  تا کمیسیون بتواند عاقلانه تصمیم‌گیری کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر