هدر موبایل
1397/03/08 15:55:45
سرویس سیاسی
رضایی:

همراهی صدر با سعودی‌ها استراتژیک نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مقتدی صدر روحیه ضدایرانی ندارد بلکه در برخی موارد با ایران اختلاف سلیقه دارد.
همراهی صدر با سعودی‌ها استراتژیک نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مقتدی صدر روحیه ضدایرانی ندارد بلکه در برخی موارد با ایران اختلاف سلیقه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg همراهی,صدر,با,سعودی‌ها,استراتژیک,نیست Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت کنونی عراق و ائتلاف هایی که قرار است برای شکل گیری دولت جدید تشکیل شود، گفت: مجموعه آرایی که هر یک از تشکل ها آمده، نشان می دهد این ائتلاف ها به تنهایی نمی توانند تصمیم گیر و در محوریت باشند پس حتما نیاز به ائتلاف وجود دارد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شواهد و قرائن تا کنون نشان می دهد ائتلاف مردمی  محور مقاومت قوی بوده و توان این را دارد که هم دولت تشکیل دهد و هم حرف اول را بزند.

وی ادامه داد: مواضع مقتدی صدر جای نگرانی ندارد و نمی توان گفت تا کنون ضد ایرانی بوده و علیه ما تصمیم گیری کرده است.

رضایی تصریح کرد: مقتدی صدر در برخی مواضع سیاسی خود نظریی متفاوت با ایران داشته که اگر اهداف آنها در جریان سیاسی خود تأمین شود در نهایت مشکلی با جمهوری اسلامی ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همراهی صدر با سعودی استراتژیک نبوده و راهبرد آنها به ایران نزدیکتر است چرا که روحیه به شدت ضد آمریکایی صدر اجازه نمی دهد منشی سعودی را در پیش گیرند و عربستان را متحد استراتژیک خود قلمداد کنند./

گفت و گو از محمود اکبری کیا

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet