هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
داداشی مطرح کرد:

میزان نظارت دولت بر کاسبان اقتصادی تحریم

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دوران تحریم های جدید دولت باید با برقراری ارتباط با کشورهای همسایه ظرفیت های جدید اقتصادی و سیاسی ایجاد کند.
جمعه 18 خرداد 1397 ساعت 10:26
میزان نظارت دولت بر کاسبان اقتصادی تحریم سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دوران تحریم های جدید دولت باید با برقراری ارتباط با کشورهای همسایه ظرفیت های جدید اقتصادی و سیاسی ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101722542746.jpg میزان,نظارت,دولت,بر,کاسبان,اقتصادی,تحریم Icana

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم های آمریکا به احتمال قوت گرفتن کاسبان اقتصادی تحریم ها تاکید کرد و گفت: تقویت مجدد کاسبان اقتصادی تحریم ها قطعا به اقتصاد کشور آسیب وارد می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه تحریم را از سال های گذشته تجربه کرده ایم، اظهار داشت: بار اولی نیست که تحریم های ظالمانه و یکجانبه علیه ایران اعمال می شود، در دوره گذشته شاهد بودیم افراد حقیقی از شرایط به نفع خود استفاده کردند و به اقتصاد کشور ضربه زدند.

نماینده مردم آستارا درمجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: به همین جهت در دوره تحریم های جدید آمریکا انتظار می رود که دولت اجازه ندهد افراد حقیقی از شرایط تحریم سوءاستفاده کنند و ضمن دور زدن تحریم ها فشار اقتصادی را بر کشور دو چندان کنند.

وی تاکید کرد: دولت باید بتواند از در قالب افزای حقوقی با ایجاد ارتباط با کشورهایی که تحت سلطه آمریکا و اروپا نیستند ظرفیت های بزرگی برای کشور ایجاد کند، ایران می تواند با کشورهای غیر1+5 مناسبات اقتصادی و سیاسی برقرار کند.

برجام

 

این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در دوران اجرای برجام اظهار داشت: هر نقدی که از دولت در زمینه های اقتصادی از جمله اشتغال و فروش نفت داشتیم به فرجام برجام گره زده می شد، اکنون هم شاهد هستیم فرجام برجام آن طور که باید و شاید نیست.

داداشی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت همه مسائل را به برجام گره زده است، گفت: اشتغالزایی، رونق اقتصادی و توسعه صادرات به دلیل توجه دولت به برجام رشد قابل توجهی نداشت و اکنون را از سرگیری تحریم ها باید بتوان ظرفیت های اقتصادی و سیاسی با کشورهای همسایه ایجاد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در خصوص آمادگی دولت برای ایجاد چنین ظرفیت هایی بیان داشت: دولت وقت را برای ایجاد چنین ظرفیت هایی  از دست داده است؛ اما به هرحال اگر از امروز هم شروع کند می توان امیدی به ایجاد مناسبات اقتصادی و سیاسی جدید در فضای تحریم ها داشت./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر