هدر موبایل
1397/03/10 08:48:03
سرویس فرهنگی
میرزاده پاسخ داد:

سازمان‌های عریض و طویل زیر نظر آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌‌آموزان چه می‌کنند؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به معاونت‌ها و سازمان‌های عریض و طویل زیر نظر آموزش و پرورش اشاره کرد که باید برای اوقات فراغت دانش‌‌آموزان برنامه داشته باشند.
سازمان‌های عریض و طویل زیر نظر آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌‌آموزان چه می‌کنند؟ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به معاونت‌ها و سازمان‌های عریض و طویل زیر نظر آموزش و پرورش اشاره کرد که باید برای اوقات فراغت دانش‌‌آموزان برنامه داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105988201545.jpg سازمان‌های,عریض,و,طویل,زیر,نظر,آموزش,و,پرورش,برای,اوقات,فراغت,دانش‌‌آموزان,چه,می‌کنند؟ Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به تعطیلات مدارس از عدم برنامه‌ریزی صحیح برای اوقات فراغت دانش‌آموزان انتقاد کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش برای اوقات‌فراغت برنامه دارد، ولی این امر به معنای اجباری بودن آن برای خانواده‌ها و ثبت نام در دوره‌های اوقات‌فراغت نیست.

سازمانی عریض و طویل به نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت آموزش و پرورش سازمانی عریض و طویل به نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد؛ این کانون مجموعه‌های متعددی از قبیل کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایشی و هنری دارد و به طور گسترده فعالیت می‌کند و در سراسر کشور دارای نمایندگی است اما متاسفانه این کانون از 50 درصد ظرفیت خود استفاده نکرده است.

معاونت پرورشی و کانون‌های فرهنگی و تربیتی می‌توانند از صبح تا شب برنامه داشته باشند

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: از سوی دیگر معاونت پرورشی و کانون‌های فرهنگی و تربیتی زیر نظر آموزش و پروش هستند که اعتبارات و امکانات زیادی دارند و می‌توانند از صبح تا شب برای دانش‌آموزان برنامه اجرا کند.

عضو فراکسیون امید در مجلس تصریح کرد: اردوگاه‌های فرهنگی و تربیتی نیز از جمله دیگر مراکز استکه در فصل تابستان در اختیار دانش‌آموزان است؛ معاونت تربیتی نیز سالن‌های ورزشی دارد و می‌تواند‌ برنامه‌های ورزشی برای دانش‌آموزان ایجاد کند.

آموزش و پرورش برنامه کاملی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان دارد ولی ...

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برنامه کاملی دارد ولی خانواده‌ها همکاری لازم را انجام نمی‌دهند، گفت: بجز آموزش و پرورش، دستگاه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند در امر اوقات‌فراغت کودکان و نوجوانان وارد شوند که حتی بیش از آموزش و پرورش اعتبارات و امکانات دارند ولی متاسفانه انتظارات درخصوص اوقات‌فراغت دانش‌آموزان معطوف به وزارت آموزش و پرورش شده است.

ضرورت فرهنگ‌سازی برای یادگیری مهارت در ایام تعطیلات تابستانی

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان در مجلس بیان کرد: در کشور ما دستگاه‌های متولی امر در امور اوقات‌فراغت نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است ولی از ظرفیت آنها به طور درست استفاده نمی‌شود؛ بنابراین باید تصمیمی جدی در این خصوص اتخاذ کرد تا دانش‌آموزان بیشترین بهره‌برداری را از تعطیلات تابستانه خویش داشته باشند.

میرزاده افزود: برخی خانواده‌ها تمایل دارند که فرزندانشان با امور مهارتی آشنا شوند و حتی برخی در تابستان به روستاها می‌روند و مشغول کار کشاورزی می‌شوند؛ به نظر می‌آید در تابستان یادگیری امور مهارتی از قبیل کشاورزی، نجاری و دیگر امور مهارتی می‌تواند برای دانش‌آموزان جذاب و مفید واقع شود.

سخنگوی کمیسیون آمموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید رسانه‌ها در این خصوص اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی داشته باشند و خانواده را ترغیب کنند که در فصل تابستان، فرزندانشان را با امور مهارتی آشنا کنند تا مقداری از بار وزارت آموزش و پرورش کاسته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet