هدر موبایل
1397/03/09 11:59:19
سرویس صحن
با رأی نسبی نمایندگان ملت؛

دبیران هیات رئیسه مجلس دهم در سال سوم مشخص شدند

نمایندگان مردم در سال سوم، دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دبیران هیات رئیسه مجلس را انتخاب کردند.
دبیران هیات رئیسه مجلس دهم در سال سوم مشخص شدند نمایندگان مردم در سال سوم، دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دبیران هیات رئیسه مجلس را انتخاب کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102165219814.jpg دبیران,هیات,رئیسه,مجلس,دهم,در,سال,سوم,مشخص,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان مردم در خانه‌ملت در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9خرداد) مجلس شورای اسلامی برای انتخاب دبیران هیات رئیسه دائم نهاد قانونگذاری در سال سوم دهمین دوره مجلس رأی گیری کردند که محمدعلی وکیلی با 134 رای، یوسف نژاد با 129 رای، قاضی زاده هاشمی با 129 رای، علیرضا رحیمی با 104 رای، امیرآبادی فراهانی با 98 رای، رنجبر زاده با 95 رای از مجموع 278 رای ماخوذه توانستند اکثریت آرا را به دست آورند.

 

دبیران هیات رئیسه

 

گفتنی است محمدحسین فرهنگی و اکبر رنجبرزاده به طور مساوی 95 رای کسب کرده بودند که اکبر رنجبرزاده به قید قرعه برای دبیری هیات رئیسه انتخاب شد.

گفتنی است ماده 16 آیین نامه داخلی مجلس درباره انتخاب هیات رئیسه مجلس به شرح ذیل است؛

انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرا نمایندگان صاحب رای است و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رای مخفی و با ورقه خواهد بود. در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی است.

تبصره 1- چنانچه آرا برای رئیس، نواب رئیس، دبیران و ناظران با یکدیگر برابر باشد، حسب موردبه قید قرعه تعیین می‌شوند.

تبصره 2 – در صورتی به فرد غائب در جلسه می توان رای داد که قبل از تشکیل جلسه مربوط به انتخابات هیات رئیسه، کتبا نامزدی خود را به معاونت قوانین مجلس اعلام کرده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet