هدر موبایل
1397/03/09 17:45:36
سرویس سیاسی
جاسمی:

نقش چین در مذاکره آمریکا و کره شمالی چیست؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است کره شمالی علیرغم انهدام تأسیسات آزمایشگاهی هسته‌ای خود همچنان در موضع قدرت است.
نقش چین در مذاکره آمریکا و کره شمالی چیست؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است کره شمالی علیرغم انهدام تأسیسات آزمایشگاهی هسته‌ای خود همچنان در موضع قدرت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100442969177.jpg نقش,چین,در,مذاکره,آمریکا,و,کره,شمالی,چیست؟ Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به وضعیت فعلی کره شمالی و اجتناب آمریکا از دیدار با رهبر این کشور بعد از انهدام سایت هسته ای «پونگیه‌ری» گفت: آمریکا ید طولایی در بدعهدی نسبت به تعهدات و قرارهای بین المللی دارد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ترامپ با زیر پا گذاشتن معاهدات دو یا چند جانبه همواره حیثیت سیاسی و بین المللی آمریکا را زیر سوال برده است و امروز کره شمالی هوشیارتر از آن است که به بازی آمریکا وارد شود.

وی افزود: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که حتی مجددا کره شمالی می تواند زیرک تر از گذشته پای میز مذاکره بیاید و یا حتی ممکن است دیگر نیازی به مذاکره نیز نباشد.

جاسمی در ادامه با بیان اینکه کره شمالی همچنان مقتدرانه عمل می کند، عنوان کرد: کره جنوبی نیز در این میان واسطه بوده تا مذاکره شکل گیرد اما درست زمانی که کره شمالی گامی برای مذاکره برداشت، شاهد بودیم آمریکا از نشستن پشت میز مذاکره سر باز زد با این حال هیچ تغییری در قدرت نظامی کره شمالی ایجاد نشده و آنها همچنان در موضع قدرت هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حسن همجواری برای چین بسیار مهم بوده و آنها نیز به عنوان یک قدرت هسته ای به کره شمالی می نگرند و نمی خواهند بی ثباتی برای منطقه ایجاد شود، ضمن اینکه چین به جز مسائل مادی به دنبال مسائل معنوی است به این گونه که می خواهد هرچه سریع تر موضوع حل و فصل شود./

گفت و گو از فائزه ظهیری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet