هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رای نسبی نمایندگان ملت؛

عباسی، نعمتی و آشوری به عنوان ناظران هیأت رئیسه مجلس دهم در سال سوم انتخاب شدند

سرویس صحن
نمایندگان مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسدالله عباسی، بهروز نعمتی و محمد آشوری تازیانی را به عنوان ناظران هیأت رئیسه در سال سوم مجلس دهم نهاد قانونگذاری انتخاب کردند.
چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 12:31
عباسی، نعمتی و آشوری به عنوان ناظران هیأت رئیسه مجلس دهم در سال سوم انتخاب شدند نمایندگان مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسدالله عباسی، بهروز نعمتی و محمد آشوری تازیانی را به عنوان ناظران هیأت رئیسه در سال سوم مجلس دهم نهاد قانونگذاری انتخاب کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103356415273.jpg عباسی،,نعمتی,و,آشوری,به,عنوان,ناظران,هیأت,رئیسه,مجلس,دهم,در,سال,سوم,انتخاب,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 خرداد) مجلس شورای اسلامی و در جریان برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجلس اسدالله عباسی با 96 رای، بهروز نعمتی با 96 رای و محمد آشوری تازیانی با 89 رای از مجموع 241 رای ماخوذه را به عنوان ناظران هیات رئیسه مجلس برای اجلاسیه سوم مجلس دهم انتخاب کردند.

گفتنی است ماده 16 آیین نامه داخلی مجلس درباره انتخاب هیات رئیسه مجلس به شرح ذیل است؛

انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرا نمایندگان صاحب رای است و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رای مخفی و با ورقه خواهد بود. در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی است.

تبصره 1- چنانچه آرا برای رئیس، نواب رئیس، دبیران و ناظران با یکدیگر برابر باشد، حسب موردبه قید قرعه تعیین می‌شوند.

تبصره 2 – در صورتی به فرد غائب در جلسه می توان رای داد که قبل از تشکیل جلسه مربوط به انتخابات هیات رئیسه، کتبا نامزدی خود را به معاونت قوانین مجلس اعلام کرده باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر