خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/09 10:48:28
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی:

رئیس جمهور مشکل صدور پروانه ساختمانی را رفع کند/ حادثه مدرسه غرب تهران نتیجه اجرای سند 2030 است

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خواستار ورود رئیس جمهور به موضوع صدور پروانه ساختمانی به دلیل اختلاف دو وزیر کشور و راه و شهرسازی شد.
رئیس جمهور مشکل صدور پروانه ساختمانی را رفع کند/ حادثه مدرسه غرب تهران نتیجه اجرای سند 2030 است نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خواستار ورود رئیس جمهور به موضوع صدور پروانه ساختمانی به دلیل اختلاف دو وزیر کشور و راه و شهرسازی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102866794568.jpg رئیس,جمهور,مشکل,صدور,پروانه,ساختمانی,را,رفع,کند/,حادثه,مدرسه,غرب,تهران,نتیجه,اجرای,سند,2030,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال 97 مجلس اجازه گرانی سوخت اعم از بنزین و گازوئیل را نداد اما اکنون برخی اخبار به صورت جسته و گریخته مبنی بر اینکه دولت قصد داشته بنزین را گران کند، وجود داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مسائل اقتصادی کشور و بحث ارز چنین اقدامی فشار به مردم بوده و قطعا تصمیم نادرستی است که باید از اتخاذ چنین تصمیمی جلوگیری شود.

وی در اخطار اصل 60 قانون اساسی ادامه داد: این اصل درباره وظایف رئیس جمهور در امور اجرایی کشور است؛ در حال حاضر حدود 25 هزار مهندس بیکار شده‌اند چرا که دو وزیر راه و شهرسازی و کشور، دو ابلاغیه متفاوت درباره پروانه ساختمانی ارائه دادند که در حال حاضر فعالیت شهرداری‌ها قفل شده و سایت پروانه ساختمانی بسته شده است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صنعت ساختمانی در گذشته دچار مشکل بوده با این فشار به یک باره دچار تعطیلی می‌شود و در حال حاضر تعدادی بنا و کارگر کار خود را از دست می‌دهند که رئیس جمهور باید به این موضوع ورود کند تا مشکل نظام مهندسی رفع شود.

وی با اشاره به پیگیری بحث سند 2030 در مجلس افزود: دولت اعلام کرد که اجرای این سند لغو شده اما اعلام شده که در برخی مدارس این سند اجرا شده که نمونه‌ای از آن در مدرسه‌ای در غرب تهران بروز کرد که موضوع ثمره اجرای 2030 است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین از واردات بی‌رویه به کشور انتقاد کرد و گفت: بر اساس برخی اخبار 100 دستگاه نعش‌کش از خارج از کشور وارد شده است.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: کمیسیون آموزش پیگیر موضوع اتفاق ناگوار در مدرسه غرب تهران و کمیسیون عمران پیگیر موضوع صدور پروانه ساخت ساختمان‌ها می‌شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet