خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/09 11:09:57
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

سلیمی: توتال به تعهدات خود عمل نکرد/ دکتر لاریجانی: کمیسیون انرژی موضوع قرارداد توتال را بررسی کند

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه شرکت توتال علیرغم هشدارهایی که داده شد به قراردادش عمل نکرد.
سلیمی: توتال به تعهدات خود عمل نکرد/ دکتر لاریجانی: کمیسیون انرژی موضوع قرارداد توتال را بررسی کند نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه شرکت توتال علیرغم هشدارهایی که داده شد به قراردادش عمل نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107275546642.jpg سلیمی:,توتال,به,تعهدات,خود,عمل,نکرد/,دکتر,لاریجانی:,کمیسیون,انرژی,موضوع,قرارداد,توتال,را,بررسی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: بنده از شما به عنوان رئیس مجلس درخواست دارم از وزارت نفت و مسئولین ذیربط درخواست کنید و بپرسید در راستای قرارداد توتال چه ضمانت‌هایی اخذ کردند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیا توتالی‌ها حاضر هستند خسارت‌هایی که به کشور ما وارد کرده‌اند، پرداخت کنند و آیا اطلاعات نفتی ما را توتالی‌ها به دیگران نمی‌فروشند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده محلات گفت: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی باید موضوع قرارداد توتال را بررسی کند زیرا علی‌القاعده اگر خسارتی به کشور ما وارد شده باشد باید پرداخت کنند.

سلیمی افزود:شما مشاهده کردید در فک‌شیت برجام نیز دارای اختلافاتی بود و در ترجمه نیز مباحثی داشتیم بنابراین از شما درخواست می‌کنم به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کنید که این موضوع را رصد کند زیرا ترجمه‌ای که اخیرا به ما دادند اصالت دارد یا خیر.

وی ادامه داد: در زمینه موضوع مذاکرات نیز با اروپایی‌ها هنوز نتایجی حاصل نشده است .

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر نماینده محلات خاطر نشان کرد: موضوع مذاکرات زمان دارد و طبق زمان باید این موضوع و نتایج آن مشخص شود.

سلیمی با بیان اینکه خواستار رفع هر چه سریعتر مشکل رانندگان در کشور هستم، تصریح کرد: برخی از مرغداری‌های کشور با بنده تماس گرفته و اعلام کردند خوراک مرغ به مرغداری‌های آنان نرسیده است و در این راستا برای تغذیه خوراک مرغ با مشکل روبرو شده‌اند.

وی در زمینه موضوعی که مقام معظم رهبری شب گذشته به قوه قضائیه فرمودند، تصریح کرد: کسانی که معاون پرورشی را تضعیف کردند و کسانی که بحث 2030 را ترویج کردند باید قوه قضائیه برخورد لازم را در مورد آنها انجام دهد.

سلیمی در راستای برگزاری انتخابات رئیس مجلس افزود: نمایندگان خود باید کارت‌های مربوط به انتخاب رئیس مجلس را طبق آیین‌نامه در گلدان‌ها بیندازند لذا از جمع آوری کارت‌ها توسط سایر نمایندگان جلوگیری شود.

دکتر لاریجانی ضمن تأیید تذکر سلیمی گفت: نمایندگان دیگر نیز این تذکر را مطرح کردند لذا بر اساس آیین نامه داخلی این موضوع با اشکال روبرو است بنابراین نمایندگان این مسئله رعایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet