هدر موبایل
1397/03/09 11:14:18
سرویس صحن
کوهکن در تذکر شفاهی:

تذکرات مطروحه در صحن نباید خارج از آیین‌نامه باشد

نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: مسئولیت هیئت رئیسه در اداره جلسه مشترک است و هر شخصی رئیس جلسه باشد باید به اداره جلسه کمک کند.
تذکرات مطروحه در صحن نباید خارج از آیین‌نامه باشد نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: مسئولیت هیئت رئیسه در اداره جلسه مشترک است و هر شخصی رئیس جلسه باشد باید به اداره جلسه کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201709107338894582.jpg تذکرات,مطروحه,در,صحن,نباید,خارج,از,آیین‌نامه,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن کوهکن در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با استناد به بند 4 ماده 24 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: مسئولیت هیئت رئیسه در اداره جلسه مشترک است و هر کس رئیس جلسه باشد باید به اداره جلسه کمک کند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در گذشته دوستانی هنگام حضور رئیس جمهور یا وزرا تذکر داده و رئیس جلسه تذکر را وارد دانسته است ولی آیین‌نامه سخنی از این نگفته است که هنگام حضور رئیس جمهور و یا وزرا همراه آنها مشاوران و معاونین‌شان باشند لذا باید ترتیب اثر داده شود.

وی ادامه داد: فلسفه اصلاح آیین‌نامه این بود که جلسه کنترل شود و تذکرات و اخطارهایی که دوستان می‌دهند به نحوه اداره جلسه باشد و به بحث‌های متفرقه کشیده نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس هفتم با امضای 240 نماینده از رئیس وقت مجلس خواستیم که در این خصوص به مرّ قانون عمل شود و تذکرات خارج از آیین نامه مطرح نشود.

کوهکن گفت: شایسته نیست دوستان وقت بگیرند و خارج از آیین‌نامه صحبت کنند؛ این خلاف آیین‌نامه است و باید از طرف رئیس جلسه و خود نماینده تذکر دهنده رعایت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وقتی در جلسه رأی گیری وجود دارد شایسته است رئیس جلسه به کسانی که در صندلی خود نیستند بگوید که رأی بدهید یا در رأی‌گیری شرکت کنید و از گفتن کلمات دیگر بپرهیزد لذا در این خصوص نیز باید طبق آیین‌نامه عمل کرد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دوستان تذکر می‌دهند و رئیس جلسه بگوید وارد است یا خیر تذکردهنده هنگام وارد نبودن تذکرش هیچ حق دیگری ندارد ولی اگر وارد بود باید ترتیب اثر داده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبنا باید کتاب آیین‌نامه باشد و نباید خارج از این عملی صورت گیرد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: این تذکر وارد است و کسانی که تذکر می‌دهند باید طبق آیین‌نامه و در جای خود باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet