هدر موبایل
1397/03/09 11:19:50
سرویس صحن
قاضی پور در تذکری مطرح کرد:

انتقاد از نحوه رسیدگی به سوالات نمایندگان در کمیسیون ها و صحن علنی

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از نحوه رسیدگی به سوالات نمایندگان در کمیسیون ها و صحن علنی انتقاد کرد و گفت: برخی سوالات با تاخیر ۶ تا ۹ ماهه در دستور کار صحن و کمیسیون قرار گرفته است.
انتقاد از نحوه رسیدگی به سوالات نمایندگان در کمیسیون ها و صحن علنی نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از نحوه رسیدگی به سوالات نمایندگان در کمیسیون ها و صحن علنی انتقاد کرد و گفت: برخی سوالات با تاخیر 6 تا 9 ماهه در دستور کار صحن و کمیسیون قرار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201706100445256622.jpg انتقاد,از,نحوه,رسیدگی,به,سوالات,نمایندگان,در,کمیسیون,ها,و,صحن,علنی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با استناد به ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس درخصوص رسیدگی به سوالات نمایندگان گفت:  هر نماینده می تواند در مورد مسائل داخلی و خارجی از مسئولان سوال کند، لذا سوال را در قالب طرحی باید به هیات رئیسه ارائه و هیات رئیسه در عرض 24 ساعت به کمیسیون مربوطه ارسال کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس آیین نامه داخلی کمیسیون های تخصصی حداکثر تا 15 روز باید جلسه ای را با حضور نماینده سوال کننده و مسئول مربوطه برگزار و موضوع را رسیدگی کند.

وی با انتقاد از طولانی شدن روند رسیدگی به سوالات گفت: هیات رئیسه بعد از بررسی سوالات نیز هفته ای یک بار باید سوال نمایندگانی که قانع نشده اند را در دستور کار صحن علنی قرار دهد، اما متاسفانه بسیاری از سوالات با تاخیر 6 تا 9 ماهه در نوبت قرار گرفته اند.

قاضی پور در تذکری دیگر خطاب به رئیس جمهور و وزیر کشور گفت: پرداخت خسارات به سیل زدگان استان آذربایجان غربی ضروری است، لذا باید در اولویت قرار گیرد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر قاضی پور گفت: موضوع سوالات را در هیات رئیسه مطرح می کنیم، زیرا کمیسیون ها باید به موقع سوالات را بررسی کنند. البته تعداد سوالات بسیار زیاد و جلسات کمیسیون ها محدود است، بنابراین کمیسیون ها باید جلسات ویژه ای برای رسیدگی به سوالات نمایندگان برگزار کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet