هدر موبایل
1397/03/09 11:22:15
سرویس صحن
شریف‌پور در تذکر شفاهی:

عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید کاهش یابد/ وضعیت معیشتی مرزنشینان به مخاطره افتاده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار کاهش عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان شد.
عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید کاهش یابد/ وضعیت معیشتی مرزنشینان به مخاطره افتاده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار کاهش عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608109784130045.jpg عوارض,خروج,از,کشور,مرزنشینان,باید,کاهش,یابد/,وضعیت,معیشتی,مرزنشینان,به,مخاطره,افتاده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عین الله شریف‌پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با بیان اینکه موضوع افزایش عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان چالش ایجاد کرد و مرزنشینان را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است، گفت: در حال حاضر مرزنشینان در معیشت‌شان با مشکل جدی مواجه هستند در حالی که در طول تاریخ رفت و آمدهای به آن سوی مرزها دارند اما امروز اگر یک مرزنشین برای دیدار عید بخواهد به آن سوی مرز سفر داشته باشد باید بیش از یک میلیون تومان عوارض خروج از کشور پرداخت کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی افزود: این چه عدالتی است که برای خروج از کشور از طریق ریلی، هوایی و کریدورهای زمینی باید یک مبلغ پرداخت شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته یک طرح دو فوریتی در این باره به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، ادامه داد: مرزنشینان، مرزبانان جسور کشور در طی تاریخ بوده‌اند لذا ما باید به فکر تثبیت آنها باشیم؛ در حالی که با پیشنهاد دولت در قالب لایحه بودجه این مصوبه باعث ایجاد چالش و مشکل در معیشت مردم مرزنشین شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان شهرستان‌های مرزنشین خواستار ورود مجلس به موضوع عوارض خروج از کشور هستند، یادآور شد: درخواست نمایندگان مرزنشین تصویب طرح دوفوریتی در مجلس است چرا که عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان بر اساس تعاونی مرزنشینان که قبلا شناسایی شده و دارای کارت مرزنشینی هستند به مبلغ سال 96 بازگردد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع پیگیری می شود تا به چارچوبی مشخص در این باره دست پیدا کنیم چرا که متناقض با بودجه امسال است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet