هدر موبایل
1397/03/09 12:51:15
سرویس صحن
نمایندگان مخالف دائمی کردن قانون مجازات اسلامی:

بازنگری و اصلاح قانون مجازات اسلامی پیش از دائمی شدن قانون ضروری است

نمایندگان مخالف دائمی کردن قانون مجازات اسلامی تاکید دارند: پیش از تبدیل قانون آزمایشی به دائمی اصلاحات و رفع ابهامات قانون ضروری است.
بازنگری و اصلاح قانون مجازات اسلامی پیش از دائمی شدن قانون ضروری است نمایندگان مخالف دائمی کردن قانون مجازات اسلامی تاکید دارند: پیش از تبدیل قانون آزمایشی به دائمی اصلاحات و رفع ابهامات قانون ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101191490664.jpg بازنگری,و,اصلاح,قانون,مجازات,اسلامی,پیش,از,دائمی,شدن,قانون,ضروری,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد مازنی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی گفت: قانون مجازات اسلامی به صورت آزمایشی در مجلس تصویب و چند سالی اجرا شده اما متاسفانه نهاد قانونگذاری مسئولان قوه قضائیه و ضابطین این قوه در این مدت اقدامی برای بازنگری و اصلاح قانون انجام ندادند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به افزایش جرایم در کشور تعریف جرائم متعدد و مجازات مختلف که سبب فراوانی جرائم مجازات و به بار آوردن هزینه بسیار برای نظام جمهوری اسلامی شده، قانون مجازات اسلامی باید اصلاح و جرم زدایی و مجازات زدایی در دستورکار قرار گیرد.

جهانبخش محبی نیا نیز در مخالفت با طرح مذکور گفت: قانون مجازات اسلامی، آئین دادرسی کیفری و مدنی و قانون تجارت از قوانین مادر محسوب می شوند و در محاکم براساس قانون مجازات اسلامی حکم اعدام، شلاق و حبس صادر می‌شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم افزود: بخشی از مشکلات اداره کشور توسعه و پیشرفت و مسائل مربوط به سیاست، فرهنگ و روابط بین الملل مربوط به حوزه قضایی است.

وی ادامه داد: دولت براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی موظف است بعد از طی 6 دوره آزمایشی نسبت به ارائه لایحه دائمی کردن قانون اقدام کند در غیر اینصورت هیات رئیسه باید طرحی را آماده و در دستورکار قرار دهد اما قانون مجازات اسلامی با 700 ماده بدون اصلاحات در قالب طرح ارائه می شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه یادآور شد: مشکلات حوزه قضایی با طرح مذکور برطرف نمی شود زیرا ایرادات اساسی، ابهامات پیش از دائمی شدن باید رفع گردد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به اظهارات محبی نیا گفت: قانون مجازات اسلامی جنبه فقهی و حقوقی دارد و اگر اشکالاتی داشت نمی توانستیم در یک سطر درخواست دائمی کردن آن را مطرح کنیم کما اینکه دولت و قوه قضائیه نیز اذعان دارند قانون مجازات اسلامی قانون خوبی است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet