هدر موبایل
1397/03/09 13:15:59
سرویس صحن
اسماعیلی در نطق میان دستور:

رقابت اقتصادی با همسایگان نیازمند وضع قوانین جدید و مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار افزایش ضریب امنیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و رفع موانع سر راه صادرات کالاهای ایرانی شد.
رقابت اقتصادی با همسایگان نیازمند وضع قوانین جدید و مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز است عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار افزایش ضریب امنیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و رفع موانع سر راه صادرات کالاهای ایرانی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104259647153.jpg رقابت,اقتصادی,با,همسایگان,نیازمند,وضع,قوانین,جدید,و,مبارزه,جدی,با,قاچاق,کالا,و,ارز,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اسماعیلی در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه، 9 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در شرایط حساس تاریخی قرار گرفته است، گفت: از یک سو دشمن خارجی و استکبار جهانی به هزاران شیوه نظام و مردم را تحت فشار سیاسی، اقتصادی و امنیتی قرار داده و از سوی دیگر در داخل نیز چالش های زیست محیطی، بیکاری، فقر و نابرابری های اقتصادی و اجتماعی و همچنین فسادهای گسترده اداری و سیاسی بر شانه های مردم سنگینی می کند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است برای برون رفت از این شرایط حساس برنامه های ملی و فراملی تدوین شود و مسئولان به وظایف خویش به درستی عمل کنند البته نظام جمهوری با هدایت رهبری توانست در مقابل دشمنان خارجی بیش از پیش مقاومت کند و سربلند باشد.

وی افزود: بر همگان واضح است در حوزه اقتصاد که ارتباط مستقیم با سفره های مردم دارد هم اکنون با چالش های بزرگ روبرو هستیم، هرچند تحریم های ظالمانه اقتصاد کشورمان را تحت الشعاع قرار داده باید تأکید کرد سوءمدیریت، اختلاس ها و فسادهای کلان در سطوح مختلف، عدم توجه کافی به کیفیت کالاهای داخلی، قاچاق کالا و ارز، فقدان امنیت برای سرمایه گذاری توسعه بخش خصوصی، بروکراسی زائد اداری و بهره های بالای وام های بانکی اثرات ویرانگر بر همه جنبه های اقتصادی گذاشته است.

اسماعیلی در ادامه خطاب به رؤسای قوه سه گانه، اعضای هیأت دولت و مدیران گفت: اگر می خواهیم مشکل جوانان حل شود لازم است ضریب امنیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در اقتصاد کشور را بالا برده و فضا را برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی مساعد کنیم همچنین باید موانع برای صادرات کالا حل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه راه اندازی بانک توسعه که از طریق پرداخت وام کم بهره به صنایع و بخش تولیدی کمک می کند را ضروری دانست و افزود: اگر می خواهیم در عرصه اقتصاد با کشورهای همسایه رقابت کنیم باید با اصلاح و وضع قوانین راهگشا گام هایی بزرگ برداریم.

وی افزود: اگر نگران بنگاه های کوچک تولیدی در کشور هستیم باید در قانونگذاری، اجرای آن و نظارت بر اجرای قوانین با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که به عنوان یک اختلال جدی است مقابله کنیم.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به بحران خشکسالی و منازعات محلی ناشی از کم آبی، هجوم ریزگردها به شهرها، انباشت زباله ها در دل کوه و جنگل و سرریز شدن شیرابه های خانگی و صنعتی به سفره های آب زیرزمینی و رودخانه ها که سلامت را تهدید می کند، عنوان کرد: اگر برنامه اجرایی در این خصوص تدوین نشود قطعا امنیت ملی کشور ما نیز تهدید می شود و نسل آینده در مورد نمایندگان و مسئولان امروز کشور قضاوت خوبی نخواهد داشت.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حالی که در استان های حاشیه دریای خزر با میزان بارش جوی قابل قبول روبرو هستیم اما مازندران و گیلان نیز بحران کم آبی دارد البته در استان های خشک و جنوب کشور قطعا شرایط سخت تر است از این رو باید از اندوخته های دیگران بهره بگیریم چرا که تنها کشور دچار بحران آبی نیستیم و باید استفاده از منابع آبی اصلاح شده و به مردم آموزش و آگاهی در این زمینه داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet