هدر موبایل
1397/03/09 13:47:00
سرویس صحن
بائوج لاهوتی در نطق میان دستور:

هیات رئیسه جدید اصلاح نظام بانکی را در دستورکار مجلس قرار دهد/وضعیت صندوق‌های بازنشستگی به مرز بحران رسیده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از هیات رئیسه جدید خواست تا اصلاح نظام بانکی و بهبود وضعیت صندوق‌های بازنشستگی را در دستورکار مجلس قرار دهد.
هیات رئیسه جدید اصلاح نظام بانکی را در دستورکار مجلس قرار دهد/وضعیت صندوق‌های بازنشستگی به مرز بحران رسیده است عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از هیات رئیسه جدید خواست تا اصلاح نظام بانکی و بهبود وضعیت صندوق‌های بازنشستگی را در دستورکار مجلس قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103078074706.jpg هیات,رئیسه,جدید,اصلاح,نظام,بانکی,را,در,دستورکار,مجلس,قرار,دهد/وضعیت,صندوق‌های,بازنشستگی,به,مرز,بحران,رسیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (چهارشنبه  9خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، ضمن تبریک به مناسبت انتخاب هیات رئیسه جدید مجلس از اعضای جدید خواست تا در دو سال آینده برای رفع برخی مشکلات موجود تلاش کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، از اصلاح نظام بانکی به عنوان یکی از مشکلاتی که باید در جهت رفع آن تلاش شود یاد کرد و خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: اگر ساختار نظام بانکی کنونی اصلاح نشود مشکل اشتغال کشور را نمی توانیم حل کنیم، موضوع صندوق های بازنشستگی از دیگر مسائلی است که به مرز بحران رسیده است و اگر به داد آنها نرسیم در آینده به یکی از بحران‌های بزرگ کشور تبدیل می‌شود.

وی افزود: اشتغال از دیگر موضوعاتی است که امروز باید روی آن متمرکز شویم، متاسفانه یکی از اقدامات خوب مجلس که تاکنون دولت نتوانسته از آن بهره برداری کند، این است که مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی گذاشتیم و مبلغ یک و نیم میلیارد دلار هم از بانک‌ها بگذارید که جمعا یازده هزار میلیارد تومان می‌شود.

بائوج لاهوتی خطاب به رئیس مجلس یادآورشد: ما در کمیسیون برنامه و بودجه روند پرداخت‌ها را پیگیری کردیم، متاسفانه از این یازده هزار میلیارد تومان تاکنون 200 میلیارد تومان به دست مردم رسیده است و این فرصت خوب و ابتکار خوبی بود که مجلس ایجاد کرد، هم‌اکنون درصد بهره بانک ها بالا است، اما در اینجا 6درصد سود را با بازپرداخت 6 ساله تعیین کردیم، بنابراین دولت باید همکاری کند.

وی با بیان اینکه ما باید مانع از واردات بی مورد شویم عنوان کرد: آمار دولت مبنی بر وجود 12میلیارد دلار قاچاق غلط است، کما اینکه در شرایط کنونی 25 میلیارد دلار قاچاق وجود دارد که باید از آن جلوگیری کنیم، همچنین مانع از ورود کالاهایی شویم که امکان تولید آن در کشور وجود دارد.

بائوج لاهوتی یادآورشد: ما بارها در همین صحن مجلس گفته ایم که زمین های شمال در حال تغییر کاربری است که این امر باعث می‌شود در سال‌های آینده محصولات کشاورزی مورد نیاز خود را از سایر کشورها وارد کنیم.

 

سیاست‌های ارزی کشور غیرکارشناسانه است

وی خطاب به نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: سیاست‌های ارزی کشور غیرکارشناسانه است، درست که دولت نرخ ارز دولتی را 4200 تومان تعیین کرده‌اند، اما هم بازار و هم دولت راه خود را می‌روند، دولت نمی‌تواند سیاست‌های بازار ارزی را نادیده بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: شما 2 سال قبل قول دادید که راه آهن گیلان را افتتاح کنید، اما این روندی که می‌بینیم امسال نیز این راه‌آهن به بهره‌برداری نخواهد رسید و این در حالی است که شما 3 سال پیاپی قول دادید، تقاضا دارم دستور بدهید که این روند تسریع یابد و حداقل در سال 97 به بهره‌برداری برسد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر راه وشهرسازی گفت: شما بارها در مورد بندر چمخاله تاکید کرده و دستور دادید، اما زیرمجموعه این وزارتخانه حرف شما را نادیده می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet