هدر موبایل
1397/03/09 13:33:48
سرویس صحن
بهادری در نطق میان دستور:

عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان اصلاح شود/ نیروهای شرکتی سریعا تعیین تکلیف شوند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند همچنین عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان اصلاح گردد.
عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان اصلاح شود/ نیروهای شرکتی سریعا تعیین تکلیف شوند نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند همچنین عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان اصلاح گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805107795890498.jpg عوارض,خروج,از,کشور,برای,مرزنشینان,اصلاح,شود/,نیروهای,شرکتی,سریعا,تعیین,تکلیف,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید هادی بهادری در نشست علنی امروز(9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک ولادت امام حسن مجتبی و تسلیت ایام رحلت امام خمینی (ره) و پانزده خرداد و شهادت امام علی (ع)، گفت: سالگرد شهدای مجلس به ویژه مسئول دفتر اینجانب مهندس حمید امدادی از جوانان غیور میهن که به دست مزدوران داعشی در رمضان سال گذشته به شهادت رسید و رحلت مجاهد انقلابی حجت‌الاسلام حسنی را تسلیت عرض می‌کنم و پیشنهاد می کنم اول خرداد را به نشانه 60 سال مجاهدت این روحانی به نام مجاهد نامگذاری کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: منطقه آذربایجان غربی از دیرباز مورد طمع دشمنان داخلی و خارجی بوده و هرازگاهی مورد تهاجم قرار گرفته است البته با وجود اشخاصی مانند حسنی ها و باکری ها در هر دوره‌ای  این حرکات پاسخ داده شده اما آسیب های جدی به مردم وارد شده است.

وی بیان کرد: این روزها در صدمین سالگرد فاجعه جیلولوق قرار داریم صد سال قبل با حمایت دشمنان تاریخی ایرن مانند آمریکا، انگلیس در شهرهای ارومیه و سلماس و خوی فجیع ترین جنایت بشریت و نسل کشی توسط جلوها بر مردم وارد شد که در نتیجه آن 40 هزار نفر از مردم در شهر ارومیه قتل عام شدند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال 75 در شهر ارومیه فرمودند وقتی آنچه بر سر مردم در آن دوران گذشته است را به یاد می آورم قلبم متلاطم می شود؛ بنده از دولت و مجلس انتظار دارم روزی را برای یادبود جان باختگان این فاجعه در تقدیم درج شود.

وی تاکید کرد : در حال حاضر داعش و... مردم شهر ارومیه را رها نمی کنند و هرازگاهی تعدادی از جوانان پاک و معصوم و مرزبانان را به شهادت می رساند؛ آقای ترامپ بداند مردم ایران آگاهند و می دانند که خود باید فکری به حال خود کنند و وابستگی به شرق و غرب برای آنان راه چاره نخواهد بوده امام راحل می فرمایند آمریکا از انگلیس بدتر و انگلیس از آمریکا بدتر و شوروی از هر دو بدتر است وما باید روی پای خود بایستیم.

این نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد:  ما باید ضمن تعامل با دنیا و حمایت از تیم مذاکره کننده کشور توجه کنیم که یکدل و متحد پشت سر رهبری فقط به مردم خودمان تکیه کنیم.

بهادری خطاب به روسای قوا، گفت: آنچه امروز مهم است تلاش همه شما و مجموعه های تحت امر برای بهبود اوضاع اقتصادی مردم و وضعیت معیشتی آنان و پاسخ منطقی به اعتراضات مردم و حذف رانت و و پارتی بازی و رشوه و فساد است.

وی با بیان اینکه اختلاس های میلیاردی زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست ، اضافه کرد: نیروهای شرکتی سریعا تعیین تکلیف شوند و تفاوت حقوق بازنستگان کشوری و لشکری و کارمندان و کارگزان جبران شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند، تاکید کرد: عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان اصلاح گردد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس  خطاب به رئیس جمهور، گفت:  قرار بود در آذربایجان فرهنگستان زبان ترکی تاسیس شود بنیاد فرهنگ و هنر ایجاد شد اما هیچ خروجی روشنی برای فرهنگ آذربایجان و زبان ترکی مشاهده نمی شود.

بهادری ادامه داد: برنامه ها بر آن بود اصول 15 و 19 قانون اساسی اجرایی شود و کودکان در مدارس به ترکی نیز بخوانند و بنویسند و زبان مادری خود را بیاموزند اما عملی نشده است با پیگیری های به عمل آمده قطار مراغه و ارومیه  در شرف افتتاح است تشکر می کنیم اما قرار بود راه آهن سریع السیر ارومیه به تبریز به زودی به راه افتد اما به نظر می رسد تلاش چندانی به جز پیگیری های بنده انجام نشده است.

وی خطاب به آقای روحانی، خاطرنشان کرد: قرار بود دریاچه ارومیه احیا شود اما در حال حاضر ستاد احیا دریاچه نیاز به احیا دارد وزارت نیرو سدها را باز نمی کند و شبکه های اصلی انتقال آب با لوله را اجرا نمی کند انتقال آب دریاچه وان با بی حوصلگی مطرح می شود و اراده جدی برای اجرا دریاچه دیده نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه در وزارت کشاورزی نیز اوضاع مشابه است، اضافه کرد: از الگوی کشت خبری نیست و به جز کشاورزی سنتی و معیشتی مورد دیگری دیده نمی شود تلاش ها باید جدی ادامه یابد تا با کاهش چشم گیر 40 درصد مصرف آب دریاچه احیا  شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید از مفاخر و ابنیه تاریخی آذربایجان ر روی اسکناس ها استفاده شود، تاکید کرد: در کتب درسی به تاریخ پرافتخار ترکان اشاره شود.

بهادری خطاب به علی عسگری، اظهار کرد: انتظار می رود به زبان حدود 40 درصد مردم یعنی زبان ترکی حداقل یک شبکه تلویزیونی سراسری وجود داشته باشد.

وی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: سرمایه‌های بانک های خصوصی در استان نیز انجام شود و به اصناف و صنعتگران برای مالیات فشار وارد نشود .

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس خطاب به وزیر صنعت، اظهار کرد: صنعت و معدن آذربایجان غربی احیا شود و مشکل اشتغال جوانان به طور جدی مورد توجه واقع شود.

این نماینده مردم خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: نیاز است توسعه فضای مجازی در دستور کار باشد.

وی خطاب به وزیر ورزش اظهار کرد: تیم های والیبال ارومیه و فوتبال تراکتورسازی حمایت شود.

بهادری خطاب به وزیر کشاوری، بیان کرد: برای فروش محصولات زراعی و باغی برنامه ریزی بهتری شود و به وضع کشاورزان رسیدگی شود و سریعا خسارت سرمازدگی و سیل  پرداخت شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس خطاب به وزیر علوم اظهار کرد: به دانشگاه های استان ارومیه رسیدگی عاجل شود.

وی خطاب به وزیر بهداشت، ادامه داد: تعیین تکلیف بیمارستان نیمه کاره ارومیه دستور عاجل داده شود و حق الزحمه پرسنل و پزشکان به موقع پرداخت شود.

بهادری خطاب به وزیر کشور اضافه کرد: نسبت به پرداخت حقوق عقب مانده کارگران زحمتکش شهرداری ارومیه مساعدت شود و با حل استخدام بهیاران زمینه توسعه فراهم آید.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس در پایان افزود: آذربایجان نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد و در انتظار حمایت های جدی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet