هدر موبایل
1397/03/09 15:41:13
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

درخواست نمایندگان برای بررسی سریع‌تر حادثه منطقه دو آموزش وپرورش/ ماموریت دکتر لاریجانی به کمیسیون آموزش برای پیگیری موضوع

نمایندگان در جلسه امروز طی تذکراتی خواستار بررسی سریع تر حادثه‌ منطقه دو آموزش و پرورش تهران شدند که در همین راستا رییس مجلس کمیسیون آموزش را مامور پیگیری این موضوع کرد.
درخواست نمایندگان برای بررسی سریع‌تر حادثه منطقه دو آموزش وپرورش/ ماموریت دکتر لاریجانی به کمیسیون آموزش برای پیگیری موضوع نمایندگان در جلسه امروز طی تذکراتی خواستار بررسی سریع تر حادثه‌ منطقه دو آموزش و پرورش تهران شدند که در همین راستا رییس مجلس کمیسیون آموزش را مامور پیگیری این موضوع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104769247560.jpg درخواست,نمایندگان,برای,بررسی,سریع‌تر,حادثه,منطقه,دو,آموزش,وپرورش/,ماموریت,دکتر,لاریجانی,به,کمیسیون,آموزش,برای,پیگیری,موضوع Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 9 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکرات متعددی نسبت به وقوع حادثه ای در منطقه دو آموزش و پرورش تهران واکنش نشان داده و خواستار برخورد قاطع با خاطیان شدند.

بر همین اساس مصطفی کواکبیان در دقایق آغازین جلسه علنی خطاب به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سوگند یاد کرده ایم که پاسدار قانون اساسی بوده و در قانون اساسی بر رشد فضائل اخلاقی و کرامات انسانی تاکید شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در منطقه دو آموزش و پرورش تهران حادثه دلخراشی رخ داده که لازم است ریاست مجلس به کمیسیون آموزش و پرورش ماموریت ویژه ای بدهد تا التیامی بر احساسات جریحه دار مردم باشد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید پیگیر موضوع باشد، قوه قضائیه نیز دستوراتی را در این زمینه صادر کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حادثه رخ داده مسئله مهمی است که نباید در مدارس شاهد این مسائل باشیم.

 

حاجی دلیگانی: حادثه مدرسه غرب تهران نتیجه اجرای سند ۲۰۳۰ است

همچنین حسینعلی حاجی دلیگانی نیز در تذکر دیگری نسبت به این حادثه واکنش نشان داد و با اشاره به پیگیری بحث سند 2030 در مجلس گفت: دولت اعلام کرد که اجرای این سند لغو شده اما اعلام شده که در برخی مدارس این سند اجرا شده که نمونه‌ای از آن در مدرسه‌ای در غرب تهران بروز کرد که حادثه اخیر ثمره اجرای سند 2030 است.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: کمیسیون آموزش پیگیر موضوع اتفاق ناگوار در مدرسه غرب تهران شدند.

در ادامه جلسه علنی امروز علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز با یادآوری دستور شب گذشته مقام معظم رهبری به قوه قضائیه برای رسیدگی به حادثه اخیر در منطقه دو آموزش و پرورش، تصریح کرد: قوه قضائیه باید برخورد لازم را با کسانی که معاون پرورشی را تضعیف کرده و کسانی که بحث 2030 را ترویج کردند انجام دهد.

 

میرزاده: فرد خاطی در حادثه مدرسه غیرانتفاعی تهران به مراجع قضایی معرفی شده است

همچنین سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خردادماه) در تذکر ماده 208 آئین نامه داخلی مجلس گفت: در یکی از مدارس غیرانتفاعی اتفاقی رخ داده که روز گذشته کمیسیون آموزش مجلس جلسه ای را با حضور همه مسئولان مربوطه وزارت آموزش و پرورش برگزار کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح حادثه رخ داده در یکی از مدارس غیرانتفاعی تهران بیان کرد: در این حادثه موضوع در رابطه با فرد 26 ساله ای که معلم نیست و به صورت قراردادی مدتی با این مدرسه همکاری داشته مطرح است، نوع جرم این فرد در حد پخش یک فیلم غیراخلاقی به حدود 5 الی 6 دانش آموز بوده است.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش پس از مطلع شدن برخوردهای لازم را انجام می دهد و این فرد به مراجع قضایی معرفی می‌شود و مدیر مدرسه نیز عزل شده است.

میرزاده ادامه داد: در جلسه روز گذشته تصمیم گرفته شد که این موضوع به شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی کشور در وزارت آموزش و پرورش اعلام شود تا سریعا پرونده انحلال این مدرسه بسته شود زیرا در فصل ثبت نام و امتحانات دانش آموزان هستیم.   

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه فرهنگیان و آموزش و پرورش بیش از یک میلیون نفر هستند که نباید تحت الشعاع این حادثه قرار گیرند همچنین باید مانع از بی اعتمادی مردم به آموزش و پرورش شویم.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون آموزش این موضوع را پیگیری کند.

بر اساس این گزارش احمد سالک، محمد وحدتی و ولی داداشی نیز در تذکرات کتبی به وزیر آموزش و پرورش خواستار صدور دستور رسیدگی فوری و برخورد قانونی با افراد خاطی در این حادثه شدند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet