حلول ماه ربیع الاول
1397/03/11 11:17:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

هیچ ازدواجی ثبت نمی شود، مگر سابقه طلاق استعلام شود/به ازای هر 3 و نیم ازدواج یک طلاق رخ می دهد

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: درحال حاضر به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق رخ می دهد.
هیچ ازدواجی ثبت نمی شود، مگر سابقه طلاق استعلام شود/به ازای هر 3 و نیم ازدواج یک طلاق رخ می دهد عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: درحال حاضر به ازای هر 3.5 ازدواج یک طلاق رخ می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105747806032.jpg هیچ,ازدواجی,ثبت,نمی,شود،,مگر,سابقه,طلاق,استعلام,شود/به,ازای,هر,3,و,نیم,ازدواج,یک,طلاق,رخ,می,دهد Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص انتقادها به حذف عنوان طلاق از شناسنامه، گفت: درحال حاضر قوانینی وجود دارد مبنی براینکه اگر پس از ازدواج بنا به هردلیلی جدایی صورت گرفت، فرد نامه ای را برای حذف نام فرد دیگر از شناسنامه به ثبت احوال ارسال می کند؛ متاسفانه هم اکنون افراد پس از طلاق درمحیط های مختلف دچار آسیب های اجتماعی متعددی می شوند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: برای حل این مشکل باید توضیحات ناشی از طلاق را حذف شود، اما دفاتر اسناد رسمی مکلف می شوند که درهنگام ازدواج استعلام لازم را برای تشخیص سابقه ازدواج و طلاق فرد انجام دهند، بنابراین در این شرایط همه مسائل درخصوص ازدواج و طلاق فرد مشخص می شود.

وی با بیان اینکه حذف عنوان طلاق از شناسنامه فرد فریبکاری نیست، تصریح کرد: واقعه ازدواج ثبت نخواهد شد، مگر اینکه استعلام لازم از ثبت احوال اخذ شود، بنابراین حذف طلاق نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی کند؛ بلکه یک جامعه را از سرخوردگی نجات می دهد؛ به عنوان مثال نگاه های نا مناسبی به یک زن مطلقه درمحل کار، اجتماع و حتی درمحیط خانه می شود، ضمن اینکه متاسفانه تعداد افزاد مطلقه درجامعه بسیار بالا است.

کمالی پور با اشاره به اینکه به ازای هر 3.5 ازدواج یک طلاق رخ می دهد، گفت: حتی درطی چند ماه گذشته میزان طلاق و ازدواج تا حدودی برابر بود، بنابراین با توجه به اینکه افزایش مشکلات در زندگی مشترک یکی از موضوعات اساسی جامعه است؛ باید دغدغه های مورد نظر را با حذف عنوان طلاق از دوش زوجین برداشته شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید براینکه اثرات مثبت حذف طلاق ازمعایب آن بیشتراست، افزود: درحال حاضر قوانین مطلقی دراین حوزه وجود نداشته و باید اثرگذاری قوانین جدید را با قوانین گذشته بررسی کرد، بنابراین طرح حذف عنوان طلاق می تواند درجامعه موثر واقع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet