هدر موبایل
1397/03/12 15:56:40
سرویس اجتماعی
ذوالقدر هشدار داد:

زندگی بیش از 57 درصد کودکان زباله‌گرد در مراکز بازیافت پسماند/ ابتلای کودکان به بیماری‌های ایدز و هپاتیت در کارگاه‌های پسماند

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از زندگی بیش از ۵۷ درصد کودکان زباله گرد در مراکز بازیافت پسماند نسبت به بکارگیری کودکان در این مراکز و آزار جنسی و ابتلای آنان به بیماری های ایدز و هپاتیت هشدار داد.
زندگی بیش از 57 درصد کودکان زباله‌گرد در مراکز بازیافت پسماند/ ابتلای کودکان به بیماری‌های ایدز و هپاتیت در کارگاه‌های پسماند نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از زندگی بیش از ۵۷ درصد کودکان زباله گرد در مراکز بازیافت پسماند نسبت به بکارگیری کودکان در این مراکز و آزار جنسی و ابتلای آنان به بیماری های ایدز و هپاتیت هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg زندگی,بیش,از,57,درصد,کودکان,زباله‌گرد,در,مراکز,بازیافت,پسماند/,ابتلای,کودکان,به,بیماری‌های,ایدز,و,هپاتیت,در,کارگاه‌های,پسماند Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بکارگیری کودکان در کارگاه های پسماند نسبت به آزار و اذیت جنسی کودکان و ابتلای آنان به بیماری های ایدز و هپاتیت هشدار داد و گفت: کار کودکان غیرقانونی است و دستگاه قضا باید با پیمانکاران شهرداری که زمینه استثمار کودکان را فراهم کرده است به طور قاطع برخورد کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس قانون بکارگیری افراد کمتر از 15 سال ممنوع است و باید با متخلفان برخورد شود، افزود: بکارگیری کودکان و نوجوانان در مراکز پسماند باید جرم انگاری شده و شهرداری باید با ورود به این موضوع پیمانکاران متخلف را شناسایی و آنها را به دستگاه قضا معرفی کند تا مطابق قانون با آنها برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان بخش عمده ای از مشکلات آنها را رفع می کند، تصریح کرد: در این لایحه تمامی مسائل کودکان دیده شده و انتظار می رود تا یک ماه آینده تعیین تکلیف شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه وضعیت زندگی کودکان در مراکز پسماند بسیار اسف بار است، گفت: متاسفانه بیش از ۵۷ درصد کودکان زباله گرد در مراکز بازیافت پسماند زندگی می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه بخشی از غذای کودکان زباله گرد از میان زباله ها تامین می شود، تصریح کرد: مافیای سازماندهی کودکان در محل دپوی زباله باید مشخص شود.

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی از کودکان زباله گرد 6 تا 8 ساله هستند، گفت: کودکان از دستکش استفاده نمی کنند و بیماری های عفونی آنها را تهدید و زمینه بروز برخی بیماری ها در پایتخت را افزایش می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet