هدر اصلی
1397/03/19 14:17:59
سرویس فرهنگی
وقفچی:

مرکز ملی فرش ایران باید زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شود

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس معتقد است در صورت قانونی شدن جزئیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرکز ملی فرش ایران باید زیرمجموعه آن شود.
مرکز ملی فرش ایران باید زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شود رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس معتقد است در صورت قانونی شدن جزئیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرکز ملی فرش ایران باید زیرمجموعه آن شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109062847751.jpg مرکز,ملی,فرش,ایران,باید,زیرمجموعه,وزارت,میراث,فرهنگی،,گردشگری,و,صنایع,دستی,شود Icana

علی وقفچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه پس از تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید مناطق آزاد تجاری کشور و مرکز ملی فرش ایران در زیرمجموعه به این وزارتخانه قرار بگیرند، گفت: از آنجا که فرش نیز جزء صنایع‌دستی به شمار می‌آید دور افتادن آن از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقی نیست بنابراین باید در این چرخه قرار بگیرند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گردشگر خارجی به شدت به تهیه فرش و صنایع‌دستی علاقه نشان می‌دهد به همین دلیل فرش باید در کنار صنایع‌دستی و در مجموعه مرتبط با گردشگری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه فرش دست بافت و فعل و انفعالات پیرامون آن نیاز به ساماندهی دارد، افزود: مسائل قالیبافان، حقوق و بیمه آن‌ها، نظارت بر تولید، بکارگیری نوع مواد، توزیع و صادرات فرش از دیگر مسائلی است که قرار گرفتن مرکز ملی فرش ایران را در زیرمجموعه وزراتخانه گردشگری توجیه می‌کند چراکه نمایندگان مجلس و دیگر دستگاه‌های نظارتی، نظارت بیشتری بر عملکردها پیدا خواهند کرد.

وقفچی با اعتقاد به اینکه امروزه مردم در سراسر دنیا به صنایع‌دستی علاقه بیشتری نسبت به گذشته نشان می‌دهند بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را کرد، اضافه کرد: مناطق آزاد در دنیا فرصت بسیار ویژه‌ای برای فروش محصولات مختلف به شمار می‌آیند به همین دلیل باید با قرار دادن این مناطق در زیرمجموعه وزارتخانه گردشگری شرایط را برای عرضه صنایع دستی و فرش فراهم کرد.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گردشگران از مناطق آزاد به انحای مختلف استقبال می‌کنند به همین دلیل باید مدیریت این مناطق با مدیریت دیگر حوزه‌های گردشگری هماهنگ شوند، اضافه کرد: مدیریت یکپارچه گردشگری کمک بزرگی به رونق اقتصاد صنعت توریسم کشور خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet