شهادت امام حسن عسکری
1397/03/15 19:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حاجی دلیگانی:

ریشه اقتصاد مقاومتی در توصیه امام به خوداتکایی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "خوداتکایی" و داشتن "تقوای دینی و سیاسی" راه‌ برون‌رفت از مشکلات امروزی کشور است گفت: گره زدن مسائل اقتصادی به پیمان‌های خارجی با منش امام (ره) در تضاد است.
ریشه اقتصاد مقاومتی در توصیه امام به خوداتکایی است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "خوداتکایی" و داشتن "تقوای دینی و سیاسی" راه‌ برون‌رفت از مشکلات امروزی کشور است گفت: گره زدن مسائل اقتصادی به پیمان‌های خارجی با منش امام (ره) در تضاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108884975202.jpg ریشه,اقتصاد,مقاومتی,در,توصیه,امام,به,خوداتکایی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه خوداتکایی شکل گرفت اظهار داشت: حضرت امام (ره) از زمانی که نهضت انقلاب را شکل دادند و زمانی هم که به پیروزی رسید محور حرکت خود را عدم وابستگی به غرب و شرق اعلام کردند، ایشان با تکیه به مردم رژیم منحوس پهلوی را به زیر کشیدند و حاکمیت بر مبنای اسلام ناب را رقم زدند.

ریشه اقتصاد مقاومتی در توصیه امام به خوداتکایی است

وی تأکید کرد: برای استمرار این حرکت خوداتکایی مورد نیاز است چرا که هر زمانی که ما در هر موضوع، مسئله، کالا یا خدمتی خوداتکا بوده‌ایم دشمن التماسمان را کرده است ولی بالعکس هر موقع دست نیاز و التماس به سوی او دراز کرده‌ایم ناز کرده و دشمنی خود را نشان داده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل امروز کشور مسائل و مشکلات اقتصادی است، گفت: مقام معظم رهبری نسخه شفابخش و راه برون‌رفت از این مشکلات را با اعلام سیاست‌های مشخص، اقتصاد مقاومتی عنوان فرمودند که در واقع ریشه در تفکرات حضرت امام (ره) در توجه به خوداتکایی دارد.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند وضعیت اقتصادی کشور را نجات دهد، البته مخالف این موضوع همان وابستگی به بیرون هست به نحوی که امروزه شاهد هستیم برخی آگاهانه یا ناآگاهانه مسائل اقتصادی را گره به پیمان‌های خارجی، برجام یا الحاق ایران به کنوانسیون‌های استعماری می‌زنند، این قطعاً با مشی، دیدگاه و منش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در تضاد است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه چنین افرادی عموماً آدم‌هایی هستند که بر اثر نفوذ تحت تأثیر فرهنگ غرب قرار گرفته‌اند،‌ اظهار داشت: این افراد در ظاهر به دنبال راحتی‌هایی هستند که تصور می‌کنند برای کشور مفید است در صورتی که این‌چنین نیست.

بار دیگر به اندیشه، گفتار و مشی حضرت امام (ره) بازگردیم

وی به لزوم رعایت و توجه به تقوای دینی و سیاسی به خصوص توسط مدیران و مسئولان تأکید کرد و گفت: برخی از مسئولان و مدیران تقوای سیاسی را در واقع در فراروی امور خود و بیان مواضعشان قرار دادند اما در جاهایی افرادی که دارای مسئولیت هستند وجود دارند که این مسئله را رعایت نمی‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این افراد بر اساس تئوری "هدف وسیله را توجیه می‌کند" برای منکوب کردن رقبای سلیقه سیاسی خود به هر روشی دست می‌زنند، بیان کرد: متأسفانه این مسئله امروزه یک عادت برای برخی شده است تا تقوا را منحصر به مسائل مربوط به برخی از محرمات می‌دانند در حالی که دروغ گفتن چه در خصوص موضوع کوچک یا مسائل مهم کشوری یا بین‌المللی باشد، امری مذموم است ولی برخی برای بیرون راندن رقیب آن را کار مُجاز می‌دانند.

وی افزود: برخی افترا بستن، تهمت زدن، شایعه‌سازی بدون واقعیت و مبنا را نه تنها بد نمی‌دانند و مغایر با تقوای سیاسی نمی‌دانند بلکه آن را توصیه و ترویج نیز می‌کنند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: اگر مدعی خط امام هستیم لازم است یک‌بار دیگر به اندیشه، گفتار و مشی حضرت امام (ره) بازگردیم.

به گزارش تسنیم؛ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به‌طور مثال در جمله‌ای نظر حضرت امام(ره) در مورد الحاق به کنوانسیون های استعماری و برجام با این مضمون بوده که ایشان فرموده بودند "برخی‌ها فکر نکنند که ما راه تسلیم در برابر خواسته‌های غرب را بلد نیستیم بلکه بلدیم ولی منتها بنا داریم مستقل بمانیم اگر بند بند انگشتمان را جدا و سرمان را بر سر دار ببرند، هرگز سند تسلیم خود به غربی‌ها را امضا نمی‌کنیم"؛ این مسئله بحث بسیار مهمی است که حضرت امام (ره) بیان داشته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet