هدر موبایل
1397/03/20 09:35:00
سرویس استان ها
محمودزاده تاکیدکرد:

خالی ماندن 60درصد ظرفیت تولید درمرغداری‌های آذربایجان غربی/ کمبود سویا جوجه ریزی درمرغداری‌ها را متوقف کرده است

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه کمبود نهاده‌های دامی از جمله سویا افت تولید در مرغداری‌های استان را رقم زده است،گفت: ۶۰ درصد ظرفیت مرغداری‌های آذربایجان غربی خالی است.
خالی ماندن 60درصد ظرفیت تولید درمرغداری‌های آذربایجان غربی/ کمبود سویا جوجه ریزی درمرغداری‌ها را متوقف کرده است نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه کمبود نهاده‌های دامی از جمله سویا افت تولید در مرغداری‌های استان را رقم زده است،گفت: 60 درصد ظرفیت مرغداری‌های آذربایجان غربی خالی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101014674752.jpg خالی,ماندن,60درصد,ظرفیت,تولید,درمرغداری‌های,آذربایجان,غربی/,کمبود,سویا,جوجه,ریزی,درمرغداری‌ها,را,متوقف,کرده,است Icana

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مرغداران در استان آذربایجان غربی،گفت :کمبود نهاده‌های دامی از جمله سویا بر اثر نوسات ارزی بسیاری از مرغداران را برای تامین خوراک مرغ با مشکل روبرو کرده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:اخیرا نیز شاهد اعتراضات مرغداران در روبروی اداره کل  کشاورزی در استان آذربایجان  غربی بوده ایم؛بنابراین باید تمهیداتی برای رفع مشکلات مرغداران در سرتاسر کشور اندیشده شود.

وی ادامه داد:عدم تامین نهاده‌های دامی برای مرغداران توسط پشتیبانی امور دام و نبود نقدینگی از مشکلات اساسی صنعت مرغداری در کشوراست؛زیرا بسیاری از مرغداری‌های استان آذربایجان غربی برای تامین نهاده‌های دامی شان با مشکل روبرو هستند.

محمودزاده افزود:صرف نظرکردن مرغداری‌ها از جوجه ریزی برای نبود نهاده های دامی،بطور حتم افت تولید در آذربایجان غربی را در بردارد و این در حالی است که بیش از 60 درصد از ظرفیت تولید مرغداری‌های آذربایجان با این شرایط خالی می‌ماند.

نماینده مردم مهاباد درمجلس با بیان اینکه مرغداران استان آذربایجان غربی از زمانی که نرخ ارز افزایش پیدا کرده است برای تامین نهاده های دامی با مشکلات متعددی روبرو شده اند.

عضوهیئت  رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی  مجلس با بیان اینکه کمبود نهاده‌های دامی از  جمله سویا افت تولید در مرغداری‌های استان را رقم زده است،یادآورشد: 60 درصد ظرفیت مرغداری‌های آذربایجان غربی خالی است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet