هدر موبایل
1397/03/20 11:37:22
سرویس صحن
تاجگردون مطرح کرد:

مسکوت ماندن دوماهه CFT فرصتی برای دیپلمات های ایران برای مذاکرات با اروپا

رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت: مجلس با تصویب ۳ لایحه مرتبط با FATF تعامل خود را به دنیا ثابت کرد لذا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم باید تا پایان مذاکره با اروپا یعنی حدود ۲ ماه دیگر مسکوت بماند.
مسکوت ماندن دوماهه CFT فرصتی برای دیپلمات های ایران برای مذاکرات با اروپا رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت: مجلس با تصویب 3 لایحه مرتبط با FATF تعامل خود را به دنیا ثابت کرد لذا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم باید تا پایان مذاکره با اروپا یعنی حدود 2 ماه دیگر مسکوت بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802108220930444.jpg مسکوت,ماندن,دوماهه,CFT,فرصتی,برای,دیپلمات,های,ایران,برای,مذاکرات,با,اروپا Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (یکشنبه، 20 خردادماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده تقاضا کنندگان مسکوت ماندن 2 ماهه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم گفت: این درخواست با امضای 50 نماینده به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده است تا یک فرصت در اختیار دیپلمات های کشور قرار گیرد تا بتوانند با دست پر در برابر اروپایی ها مذاکره کنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با تصویب سه لایحه دیگر مرتبط با FATF تعامل خود را در صحنه بین المللی به دنیا ثابت کرد، افزود: باید یک وحدت عمومی در داخل کشور برای رفع مشکلات ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه اروپایی ها باید برای ادامه اجرای برجام به ایران تضامین لازم را بدهند، ادامه داد: تعویق 2 ماهه این لایحه فرصتی برای دولت است تا بتواند تضامین لازم را برای ادامه برجام از اروپایی ها بگیرد لذا نمایندگان باید فرصت دهند که دو ماه این لایحه به تعویق بیفتد تا نتایج مذاکره با اروپا مشخص شود.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید وحدت اصولی بین تمام نیروهای نظام برای پایداری کشور که از ضروریات است شکل بگیرد.

 

نجفی: رشد اقتصادی 8 درصد بدون تعاملات با دنیا میسر نمی شود

علی نجفی خوشرودی به عنوان مخالف طرح مسکوت ماندن 2 ماهه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم گفت: تصویب این لایحه مقتضای امروز جامعه است چرا که عضویت ایران در این کنوانسیون از ضرر قطعی جلوگیری کرده و منفعت محتمل بر کشور ایجاد می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم افزود: ترتیبات خروج از این سند بین المللی در کنوانسیون وجود دارد تا هر زمان که ایران احساس کرد که ماندن در این کنوانسیون به ضرر منافع ملی کشور است از آن خارج شود.

وی ادامه داد: حق شرط و اعلامیه تفسیری نیز در این لایحه اعمال شده است که منافع ملی کشور را پوشش می دهد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد اقتصادی 8 درصد بدون تعاملات با دنیا میسر نمی شود، تصریح کرد: با توجه به شکاف مواضع اروپا و آمریکا در این روزها عدم تصویب این سند یک بار دیگر می تواند آن ها را به یکدیگر نزدیک کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet