هدر موبایل
1397/03/21 15:09:57
سرویس اجتماعی
سعیدی:

افزایش کودک آزاری جنسی در کشور/بخشی از کودک آزاری در محیط خانه انجام می‌شود/آگاه سازی و تصویب قانون راهکار کاهش کودک آزاری

عضو فراکسیون زنان مجلس با هشدار نسبت به افزایش کودک آزاری جنسی در کشور بر ضرورت شکسته شدن تابوی افشای آزار جنسی در کشور تاکید کرد.
افزایش کودک آزاری جنسی در کشور/بخشی از کودک آزاری در محیط خانه انجام می‌شود/آگاه سازی و تصویب قانون راهکار کاهش کودک آزاری عضو فراکسیون زنان مجلس با هشدار نسبت به افزایش کودک آزاری جنسی در کشور بر ضرورت شکسته شدن تابوی افشای آزار جنسی در کشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107773343760.jpg افزایش,کودک,آزاری,جنسی,در,کشور/بخشی,از,کودک,آزاری,در,محیط,خانه,انجام,می‌شود/آگاه,سازی,و,تصویب,قانون,راهکار,کاهش,کودک,آزاری Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به افزایش کودک آزاری جنسی در کشور، گفت: علیرغم اینکه برخی مطرح می کنند کودک آزاری ها بیشتر رسانه ای می شود اما افزایش نیافته اما متاسفانه این معضل در کشور رو به گسترش و افزایش است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم جدی گرفتن معضل کودک آزاری در کشور، تصریح کرد: تجاوز به کودکان بالاترین جنایت و یکی از انحرافات جنسی محسوب می شود؛ پدوفیلیا از سلامت روان برخوردار نیستند و خانواده ها باید به طور مداوم  هوشیار باشند.

وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری تعبیر جنایت را در مورد ماجرای دردناک مدرسه معین به کار بردند، افزود: دستگاه های متولی باید با برنامه ریزی منسجم و منظم گامی جدی برای مدیریت آسیب های موجود در جامعه بردارند زیرا وضعیت آسیب های اجتماعی بسیار بحرانی است.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون قضایی تصویب و در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، سلامت روان افرادی که در مدارس با کودکان و نوجوانان سروکار دارد باید مورد توجه و تایید قرار گیرد با بیان اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون قضایی تصویب و در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد، گفت: با توجه به افزایش کودک آزاری جنسی در کشور تمامی تلاش خود را برای تصویب و تعیین تکلیف این لایحه طی هفته های آتی به کار خواهیم برد و پیگیر هستیم که در هر چه سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد.

بخشی از کودک آزاری ها به دلیل برخی مسائل رسانه ای و علنی نمی شود

سعیدی با ابراز تاسف از اینکه بخشی از کودک آزاری ها به دلیل برخی مسائل رسانه ای و علنی نمی شود، افزود: معضل تجاوز به کودکان باید ریشه یابی شود؛ به طور قطع با تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان کودک آزاری ها بیشتر رسانه ای و کمرنگ خواهد شد زیرا خانواده ها به سبب حمایت های لازم از آنها و کودکان آسیب دیدشان نگرانی کمتری خواهند داشت؛ در واقع با پنهان کاری با کاهش کودک آزاری مواجه نخواهیم شد.

بخشی از کودک آزاری های جنسی در محیط خانه و توسط نزدیکان صورت می گیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه بخشی از کودک آزاری های جنسی در محیط خانه و توسط نزدیکان صورت می گیرد با تاکید بر لزوم آموزش خودمراقبتی به کودکان، تصریح کرد: متاسفانه کودکان آموزش های خودمراقبتی را ندیده اند در حالی که خطر مبتلایان به اختلال پدوفیلی کودکان را تهدید و همیشه در کمین آنها هستند.  

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، نبود آموزش را چالش بزرگ کودک آزاری دانست و ادامه داد: متاسفانه به دلایلی مانند عدم نظارت والدین و ضعف آموزش جنسی کودک آزاری جنسی افزایش یافته؛ می طلبد والدین به ویژه مادران آگاهی کامل را نسبت به ارائه آموزش های مناسب خودمراقبتی به کودکان داشته باشند و چگونگی خودمراقبتی و نه گفتن را آموزش دهند و خود نیز تحت آموزش های مناسب قرار گیرند.

آگاه سازی و تصویب قانون  راهکار کاهش کودک آزاری جنسی

وی آگاه سازی و تصویب قانون را راهکار کاهش کودک آزاری جنسی دانست و گفت: باید در کنار تصویب قانون و آگاه سازی، جهت تحقق حقوق کودک تلاش کرد.  

ضرورت فرهنگ سازی مناسب از سوی رسانه ها برای آگاه سازی خانواده ها/ زمان شکسته شدن تابوی افشای آزار جنسی کودکان رسیده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی مناسب از سوی رسانه ها برای آگاه سازی خانواده ها، ادامه داد: صدا و سیما باید در قالب تولید برنامه های مناسب آموزش های لازم را به خانواده ها ارائه کند؛ زمان آن رسیده که تابوی افشای آزار جنسی کودکان شکسته شود و آن را به عنوان بحرانی جدی باور کنیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: نمی توان منکر وجود مبتلایان به اختلال پدوفیلی در جامعه شد بلکه خانواده ها باید مراقبت و هوشیاری لازم و کافی را داشته باشند و کودکان خود را از آسیب ها در امان نگه دارند؛ البته کودک آزاری جنسی در تمامی کشورها وجود داشته و در ایران نیز مختص به زمان خاصی و دیروز و امروز نیست اما در حال حاضر افزایش یافته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet