خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/04/25 12:31:00
سرویس صحن

رییس مجلس: جوانان هر کشور سفیران صلح و دوستی هستند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان هر کشور نماد دوستی و سفیران صلح و آشتی محسوب می‌شوند.

دکتر غلامعلی حداد عادل در مراسم افتتاحیه سی و هشتمین دوره المپیاد فیزیک در اصفهان اظهار داشت: برای اینجانب مایه خوشوقتی بسیار است که می‌توانم حضور یابم برای جمهوری اسلامی ایران نیز میزبانی این دوره از مسابقات افتخار محسوب می‌شود.

وی افزود: اطمینان دارم مردم شهر تاریخی اصفهان هم که شهرشان در سال گذشته به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده بوده، از اینکه این مسابقات در این شهر برگزار می‌شود خوشوقت و خوشحالند.

وی ضمن خوشامدگویی به دانش پژوهان جوانی که از سراسر جهان برای شرکت در این رقابت علمی به ایران سفر کرده‌اند، مقدم استادانی که سرپرستی تیم‌های شرکت کننده را برعهده دارند را نیز گرامی داشت.

حداد عادل با بیان اینکه جوانان هر کشور نماد دوستی و سفیران صلح و آشتی محسوب می‌شوند، خطاب به شرکت کنندگان در المپیاد فیزیک گفت: شرکت شما در این المپیاد نه تنها نشانه علاقه و تلاش شما برای قدم نهادن در راه پرافتخار علم و دانش است، بلکه به تحکیم علاقه‌های صلح و دوستی میان ملت‌ها نیز کمک می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی اجتماع جوانان برگزیده ملت‌ها در جمهوری اسلامی ایران را حکایت کننده از این واقعیت دانست که ایران به رغم تلاش قدرت‌هایی که سعی می‌کنند با تحریف حقایق این کشور را منزوی کنند توانسته است شایستگی خود را در علاقه مندی به پیشرفت دانش و گسترش صلح و دوستی ملت‌ها به اثبات رساند.

وی خاطر نشان کرد: المپیاد فیزیک امسال، چهل ساله شده است. در فرهنگ بسیاری از ملت‌ها، چهل سالگی نشانه بلوغ و رسیدن به کمال به شمار می‌آید. حداد عادل افزود: ایران نیز امسال برای بیستمین بار در این المپیاد شرکت می‌کند. تقارن این دو عدد مبارک را به فال نیک می‌گیرم.

رییس مجلس گفت: برای شما، نه فقط در این مسابقات، بلکه در زندگی آینده‌تان و در خدمت به میهنتان و خدمت به همه انسان‌ها از طریق استفاده شرافتمندانه از علم و دانش آرزوی توفیق می‌کنم.

وی با بیان اینکه همه شما به قصد پیروزی در این مسابقات شرکت کرده‌اید، تصریح کرد: اما معتقدم نفس شرکت در این مرحله از المپیاد با توجه به اهمیتی که این المپیاد در جهان دارد، خود یک پیروزی بزرگ برای شماست.

رییس مجلس ابراز امیدواری کرد که شرکت کنندگان المپیاد فیزیک با مشاهده آثار تاریخی اصفهان، از اقامت در یک شهر شرقی و اسلامی، خاطرات خوشی با خود به کشورتان به ارمغان ببرند.

وی در پایان با استمداد از خداوند متعال و با خوشحالی و خوشوقتی بسیار افتتاح سی و هشتمین دوره المپیاد فیزیک را در سال 2007 در ایران و در شهر اصفهان اعلام کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet