خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/07 11:36:00
سرویس کمیسیون ها

نجابت: میزان صادرات گاز به خارج از کشور در کمیسیون انرژی بررسی شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ارتباط با طرح منع صادرات گاز در صورت نیاز مصرف داخلی گفت: به دلیل اینکه دومین کشور ذخایر گاز هستیم باید تولید گاز را سرعت بدهیم.

حسین نجابت در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: چون در حال حاضر امکان تبدیل همه گاز به فرآورده فراهم نیست، نباید در صادرات را روی خودمان ببنیدیم.

وی گفت: قراردادهای گازی که با کشورهای دیگر می بندیم باید کوتاه باشد، هر چند که خریدارها گرایش دارند قراردادهای بلند مدت ببندند اما ما باید تکلیف خودمان را خود مشخص کنیم.

نجابت تصریح کرد: روز گذشته در ارتباط با طرح منع صادرات گاز در صورت نیاز مصرف داخلی و نظارت مجلس بر قراردادهای فروش گاز ایران به خارج، کمیسیون انرژی جلسه برگزار کرد که پس از بحث های کارشناسی با حضور معاونت تلفیقی وزارت نفت و اعضای کمیسیون به مرحله رای گیری نرسید.

عضو کمیسیون انرژی در خصوص مسایل مطرح شده در کمیسیون مربوطه گفت: اینکه کشور ما چه میزان گاز می تواند از منابع گاز پارس جنوبی و شمالی استحصال کند و یا چه میزان می توانیم گاز صادر کنیم از بحث های مورد مناقشه است.

حسین نجابت افزود: برخی معتقدند که این قراردادها بیش از میزان تولید گاز است و برخی دیگر اعتقاد دارند که صادرات مواد خام مطلوبیت دارد و برخی دیگر پرهیز از صادرات گاز به صورت خام را مطرح می کنند.

عضو کمیسیون انرژی در خاتمه افزود: رای گیری در مورد طرح مورد نظر در جلسه آینده کمیسیون انجام خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet