پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/03/21 17:34:01
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی خبر داد:

تلاش کمیسیون اقتصادی برای تسهیل در تسویه مطالبات بانکی فعالان اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکل فعالان اقتصادی در خصوص تسویه مطالبات بانکی در نشست کمیسیون اقتصادی با حضور سیف خبر داد.
تلاش کمیسیون اقتصادی برای تسهیل در تسویه مطالبات بانکی فعالان اقتصادی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکل فعالان اقتصادی در خصوص تسویه مطالبات بانکی در نشست کمیسیون اقتصادی با حضور سیف خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105319694951.jpg تلاش,کمیسیون,اقتصادی,برای,تسهیل,در,تسویه,مطالبات,بانکی,فعالان,اقتصادی Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست با حضور رئیس بانک مرکزی و معاون پولی بانکی وزارت اقتصاد و  همچنین مدیران سازمان برنامه و بودجه آخرین اصلاحات مربوط به بند «و» تبصره 16 قانون بودجه سال 97 که در ارتباط با تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای بدهی های معوق سررسید شده تا پایان سال 96 است، مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حل مشکل فعالان اقتصادی درخصوص بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبلا دریافت کرده اند یکی از اولویت هایی می باشد که می تواند به رفع مشکلات بخش تولید کمک کند، همچنین در انجام این مهم نقش موثری در تعیین تکلیف مطالبات معوق شده بانک ها دارد.

پورابراهیمی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: بند «و» تبصره 16 قانون بودجه سال 97 که در ارتباط با تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای بدهی های معوق سررسید شده تا پایان سال گذشته است، با ابهاماتی در محتوای متن روبه رو بوده که باعث شده اجرای این قانون با مشکلاتی مواجه شود.

وی در این رابطه ادامه داد: از سوی بانک مرکزی گزارشی در خصوص اجرای بند «و» تبصره 16 قانون بودجه سال 97 به کمیسیون اقتصادی ارائه شد، همچنین پیشنهاداتی درباره نحوه تسویه مطالبات مطرح شده است.

پورابراهیمی گفت: بانک مرکزی پیشنهاداتی در خصوص جایگزینی بند «و» تبصره 16 قانون بودجه دارد که براین اساس چنانچه مشتریان بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، قسط یا اقساط بدهی خود را تا پایان سال گذشته که سررسید شده باشد را تا پایان سال 97 تسویه کنند بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز مکلف به بخش جریمه و اخذ مابقی مطالبات مطابق با قرارداد جاری می شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر دو پیشنهاد مشخص در خصوص رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی مطرح شده است که در جلسات آتی کمیسیون اقتصادی این موضوع به سرانجام خواهد رسید تا پیش نویس اصلاحی بند «و» تبصره 16 قانون بودجه در قالب طرح به صحن علنی مجلس ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet