روز مجلس
1397/03/21 23:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
واعظ مهدوی مطرح کرد؛

خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است، بیمه می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، گفت: خانواده‌های بی‌سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است، بیمه می‌شوند.
خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است، بیمه می‌شوند مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، گفت: خانواده‌های بی‌سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است، بیمه می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/42833.jpg خانواده‌هایی,که,سرپرست,آن‌ها,سرباز,است،,بیمه,می‌شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، با بیان اینکه زنان فاقد درآمد،خانواده زندانیان، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است و کار تولیدی و یا مشاغل خانگی دارند، می‌توانند بیمه شوند، اظهار کرد:برای بیمه شدن افرادی که فاقد بیمه هستند، برنامه‌های ویژه‌ای به دولت ارائه شده است تا در مسیر مبارزه با فقر کمک بسزایی شود.

واعظ مهدوی با اشاره به اختصاص 17 هزار میلیارد ریال برای بیمه شدن 3 میلیون و 400 هزار خانوار در کشور گفت: امسال به ازای هر خانوار روستایی، یک نفر بیمه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در تعریف سطوح حمایتی افراد فاقد توان کاری، زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، تحت‌پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند، اضافه کرد: خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است نیز می‌توانند تحت پوشش این بیمه باشند.  

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با تاکید بر سطوح حمایتی گفت: در سطح اول حمایتی افرادی نظیر معلولان، معتادان، زنان بی سرپرست یا بد سرپرست، مهجوران، کودکان یتیم و سالمندان تعریف شده و پس از آن، بیمه‌های پایه قرار دارند که مربوط به نیروی کار و افراد شاغل است. سطح سوم مربوط به افرادی است که می‌خواهند از خدماتی بالاتر از سطح حداقل رفاه بهره مند شوند و در خدمات سطح دوم نیز خدمت شامل بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت و درمان ارائه می‌شود.

واعظ مهدوی با اشاره به افزایش ضریب پوشش فوت روستاییان و عشایر گفت: در این بیمه به دنبال پوشش جامعه هدف در مقابل حوادث غیر مترقبه و فقر نیز هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: شکل گیری صنوف تولیدی در روستاها از جمله اهداف صندوق است،  تا جامعه به سمت نظام بیمه‌ای برود و افراد از لایه‌های بیمه‌ای مختلف استفاده کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet